Wojna w Ukrainie. Pieskow o pomocy militarnej Chin: Rosja ma wystarczającą siłę, aby osiągnąć wszystkie cele w Ukrainie

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow oświadczył, że "Rosja może przejąć pełną kontrolę nad głównymi ukraińskimi miastami i ma wystarczającą siłę militarną, by osiągnąć wszystkie cele bez pomocy ze strony Chin".

Rzecznik prasowy Kremla Dimitrij Pieskow poinformował w poniedziałek, że Rosja nie potrzebuje pomocy ze strony Chin.

Zobacz wideo Charków. Czteropiętrowy budynek mieszkalny zniszczony podczas rosyjskiego nalotu

- Rosja posiada własny, niezależny potencjał do kontynuowania operacji. Przebiega ona zgodnie z planem i zostanie ukończona w terminie i w całości - odpowiedział Pieskow na pytanie agencji Reuters. Dodał również, że Rosja może przejąć pełną kontrolę nad głównymi ukraińskimi miastami i ma wystarczającą siłę militarną, aby osiągnąć wszystkie swoje cele w Ukrainie. 

Rosyjski żołnierz w regionie donieckim.Rosyjscy żołnierze, którzy nie chcą walczyć w Ukrainie, trafiają do obozu wojskowego

Wojna w Ukrainie. Chiny wesprą militarnie Rosję?

Jak donosi "Financial Times", Rosja od początku wojny miała prosić Chiny o wsparcie w postaci sprzętu wojskowego. Z kolei jak podaje intrefax.ru, rzecznik chińskiego MSZ Zhao Lijian stwierdził, że doniesienia amerykańskich mediów są nieprawdziwe. 

Francuski aktywista przejął wille córki Putina i zaprasza uciekających przed wojną UkraińcówAktywista przejął willę córki Putina i zaprasza uchodźców z Ukrainy

- To, co twierdzą Stany Zjednoczone, jest dezinformacją - powiedział Zhao Lijian, rzecznik chińskiego MSZ.

Lijian zaznaczył również, że Chiny opowiadają się za pokojowymi rozmowami między stronami i deeskalacją na Ukrainie. - Musimy promować porozumienie dyplomatyczne, a nie dalszą eskalację napięć - dodał chiński rzecznik. 

Więcej o: