Rosyjscy żołnierze, którzy nie chcą walczyć w Ukrainie, trafiają do obozu wojskowego

Rosyjscy wojskowi, którzy odmawiają walki w Ukrainie, trafiają do specjalnie zorganizowanych obozów - informuje Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy. Dowiadujemy się też, że siły specjalne Sił Zbrojnych Białorusi nie wezmą udziału w inwazji na Ukrainę.

"Morale i stan psychiczny przeciwników jest na niskim poziomie, co prowadzi do odmowy wykonywania rozkazów dowództwa przez żołnierzy Sił Zbrojnych Rosji" - poinformował w poniedziałek Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy. W komunikację czytamy, że Rosjanie nie odnieśli znaczących sukcesów w prowadzonych działaniach ofensywnych. "Główne wysiłki okupantów koncentrowały się na utrwaleniu i utrzymaniu zajętych wcześniej granic" - podkreśla sztab. 

Zobacz wideo Charków. Czteropiętrowy budynek mieszkalny zniszczony podczas rosyjskiego nalotu

Rosyjscy żołnierze, którzy odmawiają walki w Ukrainie, trafiają do obozu 

Jak ustaliły Siły Zbrojne Ukrainy, w mieście Biełgorod (Rosja) powstał obóz wojskowy przeznaczony dla rosyjskich żołnierzy, którzy "po leczeniu zostali wypisani ze szpitali i czekają na odesłanie do oddziałów". W obozie przebywają również wojskowi, którzy "odmawiają udziału w działaniach wojennych". W stosunku do nich są prowadzone działania przedprocesowe.

Przeczytaj więcej informacji z Ukrainy na stronie głównej Gazeta.pl.  

Z pozostałych informacji uzyskanych przez Siły Zbrojne Ukrainy wynika, że Białoruskie wojska odmówiły ataku na Ukrainę. "Według jednego z wysokich rangą funkcjonariuszy sił operacji specjalnych Republiki Białorusi, siły specjalne Sił Zbrojnych Białorusi nie wezmą udziału w wojnie z Ukrainą" - podał sztab.

Pociąg Wiktora Medwedczuka, ukraińskiego oligarchy.Ukraiński, proputinowski oligarcha ma własny peron kolejowy [ZDJĘCIA]

******

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Są informacje o zniszczonych domach, rannych i zabitych. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy siły z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Specjalne wydanie po ukraińsku z najnowszymi informacjami z Ukrainy. Gazetę możesz pobrać bezpłatnie tutaj.

Więcej o: