Francuski aktywista przejął willę córki Putina i zaprasza do niej uchodźców z Ukrainy

Aktywista Pierre Affner włamał się do willi córki Putina i zaprosił do niej uchodźców z Ukrainy. W Londynie zaś squatersi zajęli najdroższą kamienicę w mieście należącą do rosyjskiego oligarchy. Z okien wywiesili flagę Ukrainy oraz transparenty.

Willa Kateriny Tichonowej, czyli córki Władimira Putina, mieści się w Biarritz, na południu Francji. Włamał się do niej francuski aktywista Pierre Affner, który wszedł do środka, zmienił zamki, a potem zaprosił do niej uchodźców z Ukrainy. 

Zobacz wideo Prezydent Zełenski odwiedził rannych żołnierzy w szpitalu

Jak donosi portal "The Insider", w willi znajduje się osiem łóżek oraz trzy łazienki. Affner udostępnił zdjęcia paszportu zięcia Putina Kirilla Szamalowa, oraz francuskie tłumaczenie rachunku za prąd w placówce zarejestrowanej w Moskwie. Portal podkreśla, że dokumenty mogą być potrzebne do otwarcia rachunku bankowego we Francji czy zakupu willi.

Aktywiście udało się znaleźć również pełnomocnictwo z 2009 r. wystawione przez "Gennadija Timczenkę, obywatela Finlandii" na nazwisko Francuza Francoise Duchosala. Mężczyzna miał być odpowiedzialny za remont willi.

Przeczytaj więcej informacji z Ukrainy na stronie głównej Gazeta.pl.

Squatersi zajęli willę rosyjskiego oligarchy i wywiesili transparenty: "Putin, idź się j..."

Brytyjscy squatersi zajęli wartą 50 mln funtów willę należącą do Olega Dieripaska - jednego z siedmiu oligarchów, na których brytyjski rząd nałożył sankcje. Posiadłość znajduje się w centrum Londynu przy Belgrave Square 5 i jest uznawana za najdroższą londyńską szeregówkę - informuje dailymail.co.uk. Aktywiści, którzy weszli do willi, wywiesili ukraińskie flagi oraz transparenty z napisami: "Mienie wyzwolone" i "Putin, idź się j...". 

"Przejmujemy ten budynek jako formę protestu i solidarności z narodem ukraińskim i rosyjskim, które cierpią przez Putina i wszystkimi ludźmi, którzy cierpią w czasie wojny" - przekazał portalowi Lbc.co.uk, jeden z protestujących. Brytyjski portal przekazał, że na miejscu niedługo potem pojawili się policjanci. "Funkcjonariusze stwierdzili, że pewna osoba dostała się do środka i zawiesiła transparenty z okien na piętrze. Funkcjonariusze pozostają na miejscu" - przekazał rzecznik policji cytowany przez Lbc.com.uk.

Rosjanka podarła paszport na znak protestu. 'Wolałabym być bezpaństwowcem niż Rosjanką'Rosjanka podarła paszport. "Wolę być bezpaństwowcem niż Rosjanką"

******

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Są informacje o zniszczonych domach, rannych i zabitych. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy siły z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Specjalne wydanie po ukraińsku z najnowszymi informacjami z Ukrainy. Gazetę możesz pobrać bezpłatnie tutaj.

Więcej o: