Kijów. Rosjanie zaatakowali wieżowiec i fabrykę samolotów. Nie żyją co najmniej dwie osoby

W poniedziałek Rosjanie zaatakowali budynek mieszkalny w Kijowie oraz fabrykę samolotów znajdującą się 10 kilometrów od centrum stolicy Ukrainy. Ze wstępnych ustaleń ukraińskich służb wynika, że zmarły dwie osoby, a kilkanaście zostało rannych.

Nad ranem na kijowski wieżowiec w dzielnicy Obolonsky spadła rosyjska bomba. W wyniku ataku budynek przy ulicy Bohatyrskiej 20 częściowo się zawalił i wybuchł w nim pożar - donosi białoruski opozycyjny portal informacyjny Nexta. Od pierwszego do trzeciego piętra dom był częściowo zawalony, na trzecim i czwartym piętrze wybuchł pożar.

Zobacz wideo Ukraińskie siły zbrojne opublikowały nagranie z poligonu wojskowego w Jaworkach. Według wstępnych danych spadło tam około 30 pocisków manewrujących

Rosja zaatakowała budynek mieszkalny w Kijowie. Nie żyją co najmniej dwie osoby 

W ataku na blok zginęły dwie osoby, a siedem zostało rannych - wynika ze wstępnych ustaleń. Z budynku ewakuowano około 70 osób - podaje Kijowska Administracja Państwowa.

Z kolei Nexta informuje, że zmarły dwie osoby, trzy trafiły do szpitala, a dziewięć osób otrzymało pomoc na miejscu zdarzenia.

W mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia i nagrania z akcji ratunkowej. Widać na nich, jak ogień trawi budynek, w którym w wyniku uderzenia pocisku wybite zostały wszystkie okna. 

Służby prowadzą akcję poszukiwawczą i sprawdzają, czy pod gruzami znajdują się jakieś osoby. Pożar został ugaszony przez strażaków o godzinie 7.40 czasu lokalnego - podało BBC. Wojska rosyjskie ostrzelały także fabrykę samolotów Antonow - informuje "Ukraińska Prawda". Budynek znajduje się na lotnisku Światoszyn, około 10 km od centrum Kijowa.

Przeczytaj więcej informacji z Ukrainy na stronie głównej Gazeta.pl. 

******

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Są informacje o zniszczonych domach, rannych i zabitych. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy siły z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule.

Specjalne wydanie po ukraińsku z najnowszymi informacjami z Ukrainy. Gazetę możesz pobrać bezpłatnie tutaj.

Więcej o: