Mariupol. Zmarła ciężarna ofiara nalotu na szpital położniczy. Nie przeżyło także jej dziecko

Nie żyje jedna z ciężarnych kobiet, które znajdowały się w zbombardowanym szpitalu w Mariupolu. - Ponad 30 minut resuscytacji nie przyniosło rezultatów - przekazał agencji AP chirurg Timur Marin. Życia dziecka także nie udało się uratować.
Zobacz wideo Zbombardowany przez Rosjan szpital dziecięcy w Mariupolu

Jedna z ciężarnych kobiet, które przeżyły zeszłotygodniowe bombardowanie szpitala w Mariupolu, zmarła wraz z nienarodzonym dzieckiem - informuje "Ukraińska Prawda". Internetowa gazeta powołuje się na wpis dziennikarki Voice of America. 

Mariupol. Nie żyje jedna z ciężarnych ofiar ataku na szpital położniczy

"Pierwsza ciężarna dziewczyna z wideo/fotorelacji z miejsca bombardowania Szpitala Dziecięcego nr 3 w Mariupolu, wyprowadzona na noszach, nie przeżyła. Zmarło także jej nienarodzone dziecko. Potwierdza to fotograf Eugene Maloletka, który zrobił zdjęcia dla AP" - pisze Asya Dolina, dziennikarka Voice of America. 

Śmierć kobiety i jej dziecka potwierdziła w mediach społecznościowych też agencja The Associated Press. Jak czytamy na stronie, chirurg Timur Marin miał stwierdzić, że miednica kobiety była zmiażdżona. - Ponad 30 minut resuscytacji matki nie przyniosło rezultatów - powiedział w sobotę, po przeprowadzeniu u kobiety cesarskiego cięcia. - Oboje zginęli - dodał.

Więcej wiadomości z kraju i świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Wołodymyr Zełenski wizytuje żołnierzy w szpitaluZełenski odwiedził rannych żołnierzy. "Zdrowiejcie szybko chłopaki"

Tragiczna sytuacja w Mariupolu. W wyniku bombardowania Rosjan zginęły co najmniej 1582 osoby 

Do bombardowania szpitala w Mariupolu doszło w środę 9 marca. Początkowe doniesienia mówiły o śmierci trzech osób, w tym dziecka, oraz kilkunastu rannych osobach. Placówka została zbombardowana, gdy w mieście miało obowiązywać zawieszenie broni. Dzień po nalocie córkę urodziła blogerka Marianna Wyszemirskaja.

Ukraińska rzeczniczka praw człowieka Ludmyła Denisowa przekazała w niedzielę, że sytuacja w mieście jest "straszna". Mieszkańcom brak żywności, ogrzewania czy wody. Jak na razie wiadomo o śmierci 1582 osób, a 400 tys. obywateli znajduje się w oblężeniu. 

***

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Są informacje o zniszczonych domach, rannych i zabitych. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy siły z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule:

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o:
Weź udział w dyskusji:
Mariupol. Zmarła ciężarna ofiara nalotu na szpital położniczy. Nie przeżyło także jej dziecko
Aby skomentować ten i inne artykuły zapraszamy na forum.gazeta.pl