Wołodymyr Zełenski odwiedził rannych żołnierzy w szpitalu. "Chłopcy, zdrowiejcie szybko"

"Wizyta u naszych rannych wojowników. Chłopcy, zdrowiejcie szybko" - napisał na Facebooku Wołodymyr Zełenski i opublikował nagranie z wizyty w szpitalu, gdzie przebywają ranni ukraińscy żołnierze.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski odwiedził w niedzielę rannych żołnierzy. W mediach społecznościowych prezydenta pojawiło się nagranie ze spotkania Zełenskiego z wojskowymi. "Wizyta u naszych rannych wojowników. Zdrowiejcie szybko chłopaki. Wierzę, że najlepszym prezentem będzie nasze wspólne zwycięstwo!" - napisał w poście Wołodymyr Zełenski.

Prezydent i towarzyszący mu wojskowi byli poruszeni spotkaniem z ukraińskimi żołnierzami. Zełenski rozmawiał z rannymi i pytała się o ich samopoczucie. Prezydent podczas spotkania wręczył rannym medale za służbę ojczyźnie, a jeden z żołnierzy poprosił o selfie z prezydentem.

Zobacz wideo Ukraińskie siły zbrojne opublikowały nagranie z poligonu wojskowego w Jaworkach. Według wstępnych danych spadło tam około 30 pocisków manewrujących

Przeczytaj więcej informacji z Ukrainy na stronie głównej Gazeta.pl.

Wołodymyr Zełenski: Zwyciężymy na sto procent

- Osiem lat wojny. Wojna w Donbasie. 18. dzień pełnowymiarowej agresji, pełnowymiarowej inwazji Rosji na Ukrainę. Niemalże 13 tys. zabitych okupantów w 18 dni. To więcej niż w obydwu wojnach czeczeńskich - powiedział Wołodymyr Zełenski w nagraniu opublikowanym w niedzielę przed godz.13 w mediach społecznościowych. Podczas przemówienia prezydent poinformował o stratach, jakie poniosła Rosja od początku inwazji na Ukrainę (24 lutego) oraz zwrócił uwagę na trudną sytuację w Mariupolu.

- Dzisiaj kluczowym zadaniem jest Mariupol. Nasz transport humanitarny, nasza kolumna jest dwie godziny od Mariupola - raptem 80 kilometrów. Robimy wszystko, aby dać odpór okupantom, którzy blokują wiozących pomoc prawosławnych duchownych - podkreślił Zełenski i dodał, że na wjazd oczekuje "100 ton najpotrzebniejszej żywności, lekarstw i picia". - Podjęliśmy wszystkie wysiłki dyplomatyczne, aby transport wszedł. Zobaczymy, czy w Moskwie usłyszą to i zrozumieją. Wiemy, że wszystkim Ukraińcom jest teraz ciężko, wszystkim 40 milionom Ukraińców, ale zwyciężymy na sto procent. Sława Ukrainie - przekazał swoim rodakom prezydent.

 *****

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Są informacje o zniszczonych domach, rannych i zabitych. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy siły z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule.

Specjalne wydanie po ukraińsku z najnowszymi informacjami z Ukrainy. Gazetę możesz pobrać bezpłatnie tutaj.

Więcej o: