Spotkanie Władimira Putina i Wołodymyra Zełenskiego? Rzecznik Kremla: Nie jest wykluczone

- Spotkanie Władimira Putina i Wołodymyra Zełenskiego nie jest wykluczone - powiedział w piątek rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. - Ale najpierw delegacje i ministrowie muszą wykonać swoją część pracy, aby prezydenci nie spotkali się dla samej rozmowy, lecz dla rezultatu - zaznaczył.
Zobacz wideo Jan Piekło: Żądania Rosji są kompletnie absurdalne

- Nikt nie wyklucza możliwości spotkania Putina i Zełenskiego. Tak, ten pomysł jest możliwy do zrealizowania. Ale najpierw delegacje i ministrowie muszą wykonać swoją część pracy, aby prezydenci nie spotkali się dla samej rozmowy, lecz dla rezultatu - stwierdził Dmitrij Pieskow, cytowany przez rosyjską państwową agencję RIA Nowosti. - Przedstawiliśmy już swoje jasno sformułowane oczekiwania ukraińskim negocjatorom i czekamy na ich odpowiedź - dodał.

Marianna Wyszermirskaja ewakuowana ze szpitala w Mariupolu. Pomagali jej ukraińścy żołnierzeMarianna urodziła córkę. Rosja próbowała wykorzystać ją do propagandy [ZDJĘCIA]

Władimir Putin ponoć widzi postępy w negocjacjach Rosji i Ukrainy. Ale nie wyjaśnił, na czym miałyby polegać

Agencja TASS poinformowała, że Władimir Putin przekonywał w piątek na spotkaniu z Alaksandrem Łukaszenką, iż negocjacje na linii Rosja-Ukraina "zaczynają przynosić pewne postępy". - Z pewnością powiadomię państwa o rozwoju sytuacji w Ukrainie, przede wszystkim o przebiegu negocjacji, które obecnie odbywają się niemal codziennie - powiedział prezydent Rosji. - Zachodzą tam pewne pozytywne zmiany, o czym informowali mnie nasi negocjatorzy. Wkrótce opowiem wam więcej - zapowiedział.

W czwartek ukraińska agencja informacyjna UNIAN ujawniła sześciopunktową listę żądań, których spełnienia Kreml oczekuje od Ukrainy. W zamian za poważną ingerencję w konstytucję, Putin miałby wycofać z Ukrainy rosyjskie wojska, a tym samym zakończyć wojnę. Więcej szczegółów w tym artykule:

Władimir Putin (zdjęcie ilustracyjne)Putin żąda od Ukrainy zmian w konstytucji. W zamian miałby wycofać wojska

Wołodymyr Zełenski apelował o spotkanie z Putinem. "Usiądźmy i porozmawiajmy"

O spotkanie z Władimirem Putinem w celu rozmów o zakończeniu wojny apelował już wcześniej także sam Wołodymyr Zełenski. - Jeśli nie zamierzasz odpuścić, to usiądź ze mną do stołu. Jestem do dyspozycji. Tylko nie przy 30-metrowym stole jak z prezydentem Macronem czy z kanclerzem Scholzem - jestem twoim sąsiadem. Nie gryzę. Jestem zwyczajnym facetem, usiądź i porozmawiaj ze mną. Czego się obawiasz? - powiedział prezydent Ukrainy w nagraniu z 3 marca. - Nikomu nie zagrażamy, nie jesteśmy terrorystami. Nie najeżdżamy na ziemie innych ludzi - dodał Zełenski.

*****************

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Są informacje o zniszczonych domach, rannych i zabitych. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy sił z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule:

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Specjalne wydanie po ukraińsku z najnowszymi informacjami z Ukrainy. Gazetę możesz pobrać bezpłatnie tutaj.

Więcej o: