Ukraina. Wywiad wojskowy: Rosyjskim pilotom nie otwierają się spadochrony. "Martwy niczego nie opowie"

Agencja Ukrinform podała, że według informacji ukraińskiego wywiadu wojskowego, pilotom rosyjskim, zestrzelonym nad Ukrainą, nie otwierają się spadochrony. "Wypadek? Nie wydaje nam się!" - czytamy w oświadczeniu Głównego Zarządu Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy.

"Ukraina płaci ogromną cenę za rosyjską inwazję militarną na kraj, okrucieństwa rosyjskich agresorów i pogwałcenie przez nich wszystkich konwencji. Płaci życiem dzieci, przyszłością naszego narodu. Nalegam, aby kraje NATO pomogły powstrzymać rosyjski terroryzm - zamknijcie niebo nad Ukrainą" - zaapelowała na Telegramie komisarz ukraińskiej Rady Najwyższej ds. praw człowieka Ludmyła Denisowa.

Zobacz wideo Prof. Iwanow: Putin planował upokorzyć Ukrainę

Wojna w Ukrainie. Rosyjskim pilotom nie otwierają się spadochrony

"Rosyjskim pilotom zestrzelonym nad Ukrainą nie otwierają się spadochrony. Wypadek? Nie wydaje nam się! Któregoś dnia rosyjski samolot Su-27 został zestrzelony przez ukraiński system obrony powietrznej. Pilot wroga katapultował się, ale i tak zginął" - czytamy w oświadczeniu Głównego Zarządu Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy, opublikowanym na stronie ukraińskiej agencji Ukrinform, wielojęzycznej platformy medialnej.

Manewry wojskowe w pobliżu granicy białorusko-ukraińskiej Rosja i Białoruś przygotowują się do ćwiczeń. Są zdjęcia satelitarne

"Obecnie trwają szczegółowe badania szczątków wraków zestrzelonych wcześniej rosyjskich samolotów. Według wstępnych wyników jedną z przyczyn awarii spadochronu może być jego celowa nieprawidłowa instalacja przed odlotem" - poinformowało ukraińskie MON.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

"Putin zdecydował, że oddawanie takich ludzi w ręce wymiaru sprawiedliwości i ujawnianie prawdy całemu światu nie jest zgodne z kremlowskimi zasadami" - czytamy. "Lepiej przed wylotem trochę poprawić pilotowi spadochron" - dodano. "Bo martwy pilot nikomu niczego nie opowie" - stwierdzono w komunikacie ukraińskiej agencji.

Sondaż. Czy Polacy obawiają się przeniesienia wojny z Ukrainy do Polski?

"Rzeczpospolita", która zleciła wykonanie takiego sondażu pracowni IBRIS, poinformowała, że blisko połowa respondentów (45 proc.) uważa, że wojna w Ukrainie nie przeniesie się do Polski. Z kolei 34 proc. ankietowanych Polaków obawia się, że wojna może przenieść się do naszego kraju. Co piąty pytany nie ma zdania na ten temat.

Wojna w Ukrainie Wojna w Ukrainie. Rozmowa rosyjskiego żołnierza z żoną: Po prostu jatka

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Są informacje o zniszczonych domach, rannych i zabitych. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy sił z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule:

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Specjalne wydanie po ukraińsku z najnowszymi informacjami z Ukrainy. Gazetę możesz pobrać bezpłatnie tutaj

Więcej o: