Ukraina. Zginął Andriej Zacharow - człowiek Putina. Rosyjskie czołgi rozbite pod Kijowem [WIDEO]

Kolumna rosyjskich czołgów wpadła w zasadzkę pod Kijowem. W miejscowości Browary ukraińskie oddziały rozbiły maszyny wroga. - Dowódca pułku zginął. Straty są ogromne - słyszymy na przechwyconej rozmowie żołnierzy.

Wojska rosyjskie wciąż próbują okrążyć Kijów i przebić się do stolicy Ukrainy. Za każdym razem na drodze stają im jednak dobrze zorganizowane oddziały ukraińskie, które na własnym terenie wygrywają coraz więcej bezpośrednich starć. W czwartek amerykański ekspert Dmitri Alperowicz opublikował nagranie z drona przedstawiające zasadzkę na rosyjskie czołgi w Browarach, miejscowości nieopodal Kijowa.

Zobacz wideo Prof. Iwanow: Putin planował upokorzyć Ukrainę

Wojna w Ukrainie. Rosyjskie czołgi rozbite pod Kijowem. Wywiad: Dowódca pułku nie żyje

Nagranie z "zasadzki na rosyjską kolumnę czołgów z 6. pułku w rejonie Browarów w obwodzie kijowskim" można obejrzeć na Twitterze.

Ukraiński wywiad przekazał, że w trakcie zasadzki zginął Rosjanin - dowódca pułku czołgów Andriej Zacharow. - 6. pułk prawie stracony. (...) Straty są ogromne. Czoło kolumny wpadło w zasadzkę. Dowódca zginął (...) Stamtąd atakują. Artyleria, czołgi, samoloty bezzałogowe Bayraktary - słyszymy w opublikowanym materiale.

Więcej informacji o wojnie w Ukrainie znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Władze Ukrainy są wyczulone na działania wojsk rosyjskich pod Kijowem. "Przeciwnik stara się przywrócić skuteczność bojową jednostek, które poniosły ciężkie straty. Przegrupowuje się i nie porzuca myśli o zablokowaniu Kijowa od zachodu i południowego zachodu. Nie wyklucza się przygotowania i przeniknięcia do Kijowa wrogich grup dywersyjno-rozpoznawczych pod przykrywką ewakuowanych mieszkańców zajętych osiedli" - czytamy w porannym oświadczeniu Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy. 

Pacjenci z Ukrainy trafią do Unii Europejskiej. Jest już 10 tysięcy łóżekPacjenci z Ukrainy trafią do Unii Europejskiej. Jest już 10 tysięcy łóżek

Sztab poinformował też o stratach poniesionych przez Rosjan do 10 marca. Zdaniem władz Ukrainy straty w ludności wynoszą ponad 12 tys. żołnierzy (zabici oraz jeńcy), zniszczono 335 czołgów, 1105 wojskowych pojazdów opancerzony, 81 helikopterów i 49 samolotów. 

*********

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Są informacje o zniszczonych domach, rannych i zabitych. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy sił z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Specjalne wydanie po ukraińsku z najnowszymi informacjami z Ukrainy. Gazetę możesz pobrać bezpłatnie tutaj > 

Więcej o: