Wojna w Ukrainie. Julia Zdanowska nie żyje. "Jedna z najlepszych wśród młodych matematyków"

Ołeksandr Szczerba, ukraiński dyplomata, poinformował w środę o śmierci 21-letniej Ukrainki Julii Zdanowskiej, która była uznawana za "jedną z najlepszych wśród młodych matematyków". Młoda dziewczyna zginęła w ostrzale w Charkowie.

W ciągu minionej doby Rosjanie aż 50 razy ostrzeliwali Charków z wykorzystaniem artylerii i rakiet. Ukraińskie wojska nie odnotowały strat. Zgodnie z informacjami władz Charkowa, miasto wciąż pozostaje pod całkowitą kontrolą Sił Zbrojnych Ukrainy.

Zobacz wideo Cywile w Odessie przygotowują się do walki z rosyjskimi najeźdźcami

Charków. 21-letnia Julia Zdanowska zginęła w czasie ostrzału

O śmierci 21-letniej Julii Zdanowskiej z Ukrainy poinformował w środę Ołeksandr Szczerba, ukraiński dyplomata i były ambasador w Austrii. Na Twitterze opublikował czarno-białe zdjęcie młodej kobiety. "To jest Julia Zdanowska. Miała 21 lat. Jedna z najlepszych wśród młodych matematyków w Europie, zwyciężczyni Europejskich Igrzysk Matematycznych w 2017 r. Zginęła pod ostrzałem w Charkowie" - napisał.

Manewry wojskowe w pobliżu granicy białorusko-ukraińskiejRosja i Białoruś przygotowują się do ćwiczeń. Są zdjęcia satelitarne

Ewakuacja ludności z Charkowa. W ostatnich dniach z miasta wydostało się tysiąc osób

Od początku inwazji Rosji na Ukrainę zginęło 282 mieszkańców Charkowa. 180 osób to cywile, w tym sześcioro dzieci - poinformował w środę Serhij Bołwinow, szef departamentu śledczego komendy obwodowej policji w Charkowie.

Wojna w Ukrainie. Po ataku rosyjskich wojsk w Charkowie pocisk utkwił w dachu budynkuWojna w Ukrainie. Rosyjski pocisk utkwił w dachu budynku w Charkowie

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl

Z Charkowa, który znajduje się pod ostrzałem Rosjan, w ostatnich dniach ewakuowano tysiąc osób - poinformowało Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej. Wiele osób trafiło już do Polski.

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Są informacje o zniszczonych domach, rannych i zabitych. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy sił z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule:

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: