Duda o Putinie: "głęboko się myli". "Każda kolejna ofiara zabita rosyjskim pociskiem wzmaga opór"

Andrzej Duda napisał w mediach społecznościowych, że Rosja nie złamie ducha obrońców Ukraińców, a jeśli Władimir Putin na to liczy, to "głęboko się myli". Jak dodał, Ukraińcy są zdeterminowani, by bronić swojego kraju przed rosyjską inwazją.
Zobacz wideo Ukraińska jednostka artylerii ostrzelała siły rosyjskie na północ od Kijowa. "Bronimy naszych dzieci"

Andrzej Duda zamieścił wpis w poniedziałek wieczorem na Twitterze. "Jeśli Władimir Putin myśli, że - burząc domy i zabijając cywilów - armia rosyjska złamie wolę i ducha Obrońców Ukrainy, to głęboko się myli" - napisał. "Jak powiedział mi Wołodymyr Zełenski, każdy zniszczony dom i każda kolejna ofiara zabita rosyjskim pociskiem wzmaga w Obrońcach opór i wolę zwycięstwa" - dodał prezydent.

Więcej wiadomości na stronie głównej Gazeta.pl

Zgromadzenie Narodowe zwołane po wniosku Andrzeja Dudy

W poniedziałek Andrzej Duda złożył do marszałkini Sejmu wniosek o zwołanie Zgromadzenia Narodowego, które ma się odbyć w najbliższy piątek. - Tuż za naszą granicą toczy się wojna, w której nie jesteśmy neutralni - jesteśmy częścią NATO i wspieramy Ukrainę. Możemy spodziewać się tego, że już jesteśmy i nadal będziemy poddawani atakom propagandowej machiny rosyjskiej - podkreślił prezydent.

Są już znane szczegóły spotkania. Jak przekazał Polskiej Agencji Prasowej wicemarszałek Sejmu, Włodzimierz Czarzasty, w Zgromadzeniu Narodowym weźmie udział szef NATO, Jens Stoltenberg. "Przewidziana jest także wypowiedź prezydenta USA Joe Bidena" - przekazano. Amerykański prezydent ma się połączyć z uczestnikami wydarzenia na żywo. Podczas Zgromadzenia Narodowego jest także przewidziane orędzie Andrzeja Dudy.

Więcej o: