Wojna rozdzieliła matkę i córkę. Fundacja ITAKA poszukuje 16-letniej dziewczynki

Nastolatka zaginęła na początku marca 2022 roku. Ostatni raz widziana była w Łucku na Wołyniu. Według wstępnych informacji policji, 16-letnia Larysa może przebywać na terenie Polski. Fundacja ITAKA prosi o pomoc w poszukiwaniu zaginionej dziewczynki.

Jak przekazali przedstawiciele policji, dziewczynka może przebywać na terenie Polski lub Europy. Okoliczności zaginięcia 16-latki nie są znane, wiadomo jednak, że przez wojnę została ona oderwana od matki, która nie ma z nią kontaktu. 

Zobacz wideo Na co mogą liczyć ukraińscy uchodźcy? Dostęp do rynku pracy, opiekę zdrowotną, edukację

Larysa ma krótkie blond włosy i charakterystyczny pieprzyk między brwiami. Ostatni raz widziana była na początku marca w Łucku na Wołyniu.

11- letni chłopiec dotarł sam do granicy ze Słowacją11-letni chłopiec uciekł z Ukrainy i sam dotarł do granicy ze Słowacją

Poszukiwaniami dziewczynki zajmuje się fundacja ITAKA, która zamieściła informacje o zaginięciu na swojej stronie.

Wojna w Ukrainie. Rosjanie postrzelili i okradli szwajcarskiego dziennikarzaRosjanie postrzelili i okradli szwajcarskiego dziennikarza [ZDJĘCIA]

Jeśli ktokolwiek posiada informacje na temat zaginionej dziewczynki, proszony jest o kontakt z Fundacją ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych pod numerem: 116 000.

Można również napisać w tej sprawie do ITAKI itaka@zaginieni.pl. 

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Są informacje o zniszczonych domach, rannych i zabitych. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy sił z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule.

Więcej o: