Wojna w Ukrainie. Rosja opublikowała listę "nieprzyjaznych państw". Wśród nich m.in. USA i państwa UE

Rosyjska agencja TASS poinformowała, że rosyjskie władze opublikowały listę "nieprzyjaznych państw". Znalazły się na niej kraje, które nałożyły na Rosję sankcje po inwazji na Ukrainę, m.in. kraje Unii Europejskiej czy USA, Kanada, Japonia, Szwajcaria.

Wymienione w wykazie "nieprzyjaznych państw" kraje i terytoria to te, które nałożyły na Rosję sankcje lub do nich przystąpiły tuż po inwazji wojsk rosyjskich na Ukrainę, nazywanej przez Rosję "specjalną operacją wojskową".

Zobacz wideo Czy czeka nas skoordynowana akcja banków centralnych?

Rosja. Rząd Federacji Rosyjskiej opublikował listę "nieprzyjaznych państw"

Jak podaje rosyjska agencja informacyjna TASS, w poniedziałek (7 marca) Rząd Federacji Rosyjskiej zatwierdził listę państw i terytoriów, które w opinii Kremla "dopuszczają się nieprzyjaznych działań przeciwko Rosji, jej firmom i obywatelom".

Manewry wojskowe w pobliżu granicy białorusko-ukraińskiejRosja i Białoruś przygotowują się do ćwiczeń. Są zdjęcia satelitarne

Opublikowana przez władze Rosji lista obejmuje Stany Zjednoczone i Kanadę, kraje Unii Europejskiej, Wielką Brytanię, Ukrainę, Czarnogórę, Szwajcarię, Albanię, Andorę, Islandię, Liechtenstein, Monako, Norwegię, San Marino, Macedonię Północną, a także Japonię, Koreę Południową, Australię, Mikronezję, Nową Zelandię, Singapur i Tajwan.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Wszystkie te kraje i terytoria nałożyły sankcję Rosję po zaatakowaniu przez nią Ukrainy lub przystąpiły do nich.

Rosja. Agencja TASS: Zobowiązania dewizowe będzie można spłacić w rublach

Jak dodaje rosyjska agencja, rząd Federacji Rosyjskiej poinformował, że obywatele i firmy rosyjskie, samo państwo, jego regiony i gminy, które mają zobowiązania dewizowe wobec zagranicznych wierzycieli z listy krajów nieprzyjaznych, będą mogły spłacić je w rublach. Chodzi o płatności, które przekraczają 10 mln rubli miesięcznie lub zbliżoną kwotę w obcej walucie - czytamy.

CharkówCharków. W ostatnich ostrzałach zginęło najwięcej cywili od początku wojny

Rosyjska wojna przeciwko Ukrainie trwa już 12 dobę. Są informacje o zniszczonych domach, szpitalach, o rannych i zabitych cywilach. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy sił z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Specjalne wydanie po ukraińsku z najnowszymi informacjami z Ukrainy. Gazetę możesz pobrać bezpłatnie tutaj

Więcej o: