Wojna w Ukrainie. Nie żyje dziennikarz Wiktor Dudar. Walczył w Mikołajowie od pierwszego dnia inwazji

W czasie walk o Mikołajów zginał ukraiński dziennikarz śledczy Wiktor Dudar. "Przez działania rosyjskich okupantów społeczność dziennikarska traci prawdziwych patriotów i profesjonalistów" - poinformował Serhiy Tomilenko, przewodniczący Ukraińskiego Związku Dziennikarzy. "Mój Boże, Wiktorze! Wieczna chwała dla Ciebie! Brak słów. Ból jest okropny" - napisała dziennikarka Natalia Ulynets.

Lwowski dziennikarz Wiktor Dudar został zabity na froncie - poinformował w mediach społecznościowych  przewodniczący Ukraińskiego Związku Dziennikarzy. Reporter ruszył na front już pierwszego dnia rosyjskiej inwazji - 24 lutego. "Wiktor udał się do jednostki wojskowej, aby chronić Ukrainę w Siłach Zbrojnych" - przekazał kolega Dudara, dziennikarz ukraińskiego "Expressu" Bogdana Kufrika.

Zobacz wideo Kolejne grupy uchodźców z Ukrainy trafiają do Polski. Niektórzy przyjeżdżają pociągami

Ukraina. Nie żyje Wiktor Dudar, dziennikarz śledczy ze Lwowa 

Wiktor Dudar pracował jako dziennikarz "Expressu" przez ponad 10 lat. Zajmował się tam tematami związanymi z wojną, był też dziennikarzem śledczym - przekazał jego redakcyjny kolega Bogdan Kufrik. W latach 2014-2015 roku Dudar jako ochotnik walczył w Donbasie, a następnie został rezerwistą. 

Wojna w Ukrainie. Wójt Hostomla został zastrzelony. 'Rozdawał głodnym chleb, chorym lekarstwa'Wojna w Ukrainie. Wójt Hostomla zastrzelony. "Rozdawał głodnym chleb"

Specjalne wydanie po ukraińsku z najnowszymi informacjami z Ukrainy. Gazetę możesz pobrać bezpłatnie tutaj

"Narodowy Związek Dziennikarzy Ukrainy składa szczere kondolencje rodzinie i kolegom Wiktora Dudara. To bardzo smutne, że przez działania rosyjskich okupantów społeczność dziennikarska traci prawdziwych patriotów i profesjonalistów w swoim fachu" - czytamy w komunikacie opublikowanym przez Serhiya Tomilenko.

Doniesienia o śmierci dziennikarza potwierdziła również Natalia Ulynets, dziennikarka i współzałożycielka Divys.info. "To był jeden z najlepszych wojowników z obwodu lwowskiego - Wiktor Dudar. Mąż Oksany Dudar i ojciec Sofii Dudar (...) Mój Boże, Wiktorze! Wieczna chwała dla Ciebie! Brak słów. Ból jest okropny - napisała Ulynets.

Przeczytaj więcej podobnych informacji z Ukrainy na stronie głównej Gazeta.pl. 

********

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Są informacje o zniszczonych domach, rannych i zabitych. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy sił z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: