Patriarcha Rosji Cyryl I sieje propagandę w sprawie wojny w Ukrainie. Wszystko przez "parady gejów"

Rosyjska propaganda w sprawie wojny w Ukrainie dotarła do kościoła. Zdaniem patriarchy Rosji Cyryla I wojna toczy się z powodu represji i eksterminacji ludzi w Donbasie. Za "ludobójstwem" ma stać Zachód, a represje mają być spowodowane tym, że mieszkańcy Donbasu nie organizują "parad gejowskich".

Patriarcha Rosji Cyryl I odprawił w niedzielę mszę w Soborze Chrystusa Zbawiciela w Moskwie. Podczas nabożeństwa wygłosił kazanie, w którym odniósł się do wojny w Ukrainie. Agresję Rosji na sąsiedni kraj starał się wytłumaczyć represjami w stosunku do mieszkańców Donbasu. 

Zobacz wideo Zełenski: Dajcie nam chociaż samoloty, żebyśmy mogli się bronić

Patriarcha Rosji: Podjęliśmy walkę, która nie ma znaczenia fizycznego, lecz metafizyczne

- Od ośmiu lat podejmowane są próby zniszczenia tego, co istnieje w Donbasie. A tam istnieje odrzucenie tak zwanych wartości, które są dziś oferowane przez tych, którzy roszczą sobie prawo do władzy światowej. Dziś jest test na lojalność tego rządu, swoista przepustka do tego "szczęśliwego" świata, świata nadmiernej konsumpcji, widzialnej "wolności" - powiedział Cyryl podczas niedzielnego kazania. 

- Test jest bardzo prosty, a jednocześnie straszny. To parada gejów. Żądania od wielu osób zorganizowania parady gejów są sprawdzianem lojalności wobec bardzo potężnego świata. Wiemy, że jeśli ludzie lub kraje odrzucają te żądania, to nie wchodzą w ten świat, stają się dla niego obcy - snuł dalej swoje wizje.

Ukraiński MiG-29, zdjęcie z lipca 2017 rokuRosja ostrzega NATO. Chodzi o przyjmowanie ukraińskich myśliwców

 Przeczytaj więcej podobnych informacji z Ukrainy na stronie głównej Gazeta.pl. 

- Wokół tego tematu toczy się prawdziwa wojnaKto dziś atakuje Ukrainę, gdzie od ośmiu lat trwają represje i eksterminacja ludzi w Donbasie; osiem lat cierpienia i cały świat milczy - co to znaczy? Ale wiemy, że nasi bracia i siostry naprawdę cierpią. Ponadto mogą cierpieć za lojalność wobec Kościoła - siał propagandę Cyryl I. I dodał, że - on oraz rosyjska autorytarna władza - "podjęliśmy walkę, która nie ma znaczenia fizycznego, lecz metafizyczne". 

Specjalne wydanie po ukraińsku z najnowszymi informacjami z Ukrainy. Gazetę możesz pobrać bezpłatnie tutaj 

Russia Ukraine WarZbrodnia w Irpieniu. Mer miasta: Zamordowali rodzinę na moich oczach

 *******

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Są informacje o zniszczonych domach, rannych i zabitych. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy sił z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule. 

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: