Pomoc dla uchodźców z Ukrainy. Potrzebny transport. Apel Straży Pożarnej

Państwowa Straż Pożarna prosi o pomoc w zorganizowaniu transportu dla uchodźców z Ukrainy. Obecnie brakuje pojazdów do przewożenia ludzi uciekających przed wojną. Koszty transportu pokryje PSP.

Więcej na temat pomocy dla uchodźców z Ukrainy znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Państwowa Straż Pożarna zamieściła na swojej stronie internetowej apel o pomoc w zorganizowaniu transportu dla uchodźców. Prośba kierowana jest do wszystkich firm transportowych i przewoźników. Chodzi o przewożenie osób z przejść granicznych do ich nowych domów w całej Polsce.

Zobacz wideo Chachuła: Trzeba stworzyć infrastrukturę pomocową dla uchodźców

Straż Pożarna potrzebuje pomocy - chodzi o transport uchodźców z Ukrainy

Koszty obsługi przez firmy transportowe zostaną pokryte przez Państwową Straż Pożarną

- zapewniają strażacy. 

Na stronie internetowej PSP można znaleźć informacje o tym, jak zaangażować się w taką pomoc. Są tam też zamieszczone dane kontaktowe do osób koordynujący wsparcie transportowe w poszczególnych województwach.

Potrzebne są autokary, które umożliwiają przewożenie co najmniej 45 osób. Po stronie firm transportowych leży zapewnienie wyżywienia i zakwaterowania kierowców. Koszty związane z ewentualnym uszkodzeniem pojazdów też poniesie przewoźnik. Państwowa Straż pożarna zapłaci natomiast za przejazdy - na trasach do 100 kilometrów stałą stawkę 800 zł netto, a powyżej tego dystansu 5 złotych za każdy kolejny kilometr.

Protesty w ParyżuFala protestów przeciwko wojnie w. "Putin jest diabłem" [ZDJĘCIA]

Zostały też uruchomione telefony kontaktowe dla przewoźników, działające od 8.00 do 20.00. Można je znaleźć na stronach komend PSP. Na postawie zgłoszeń ma powstać baza przewoźników, z których pomocy będzie korzystać Staż Pożarna, żeby dowieźć uchodźców z granicy do miejsc ich stałego pobytu.

Za każdy przewóz PSP będzie płacić przewoźnikom w ciągu 14 dni od prawidłowo wystawionej faktury.

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Są informacje o zniszczonych domach, rannych i zabitych. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy sił z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: