Władimir Putin wycenił życia swoich żołnierzy. W dekrecie padły konkretne kwoty

Białoruski portal Nexta podał, na ile Władimir Putin wycenił życie rosyjskich żołnierzy. Na Kremlu miał zostać podpisany dekret o wypłatach dla wojskowych i ich najbliższych.

Więcej informacji na temat wojny w Ukrainie znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Działający w Białorusi portal Nexta ujawnił, że na Kremlu został podpisany dekret o płatnościach dla żołnierzy i ich bliskich w związku z możliwymi stratami poniesionymi w trakcie ataku Rosji na Ukrainę. Władimir Putin wycenił, ile warte jest życie rosyjskiego żołnierza, a ile uszczerbek na zdrowiu. W dokumencie padły konkretne kwoty.

Zobacz wideo Specjalne wydanie Porannej Rozmowy Gazeta.pl (06.03)

Wojna w Ukrainie. Ile Putin zapłaci rodzinom zmarłych żołnierzy?

Nexta na swoim Twitterze podaje sumy, które miały znaleźć się w dokumencie. Rodziny wojskowych, którzy zginęli na wojnie w Ukrainie lub w Syrii, dostaną od państwa po 5 milionów rubli (około 233 tysiące złotych). Ranni żołnierze mogą liczyć na 3 miliony rubli (około 140 tysięcy złotych).

Kurs rubla od początku wojny gwałtownie spada. Przez ostatnie dziesięć dni wartość rosyjskiej waluty spadła niemal o jedną trzecią. Sankcje nałożone na Rosję przez Zachód powodują duże konsekwencje gospodarcze dla tego kraju. Trudno więc szacować, jaka będzie realna wartość płatności zapowiedzianych dla żołnierzy, kiedy ci wrócą już z wojny.

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Są informacje o zniszczonych domach, rannych i zabitych. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy sił z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule.

Więcej o: