Nowe informacje ws. śmierci ukraińskiego negocjatora. "Podczas wykonywania zadań zginęło trzech agentów"

Są nowe informacje na temat zabitego członka ukraińskiej delegacji. W sobotę pojawiły się doniesienia, że Denis Kirejew stracił życie z powodu zdrady Ukrainy. Sugerowano, że współpracował z Rosją. Dziś sprawa śmierci ukraińskiego negocjatora nie jest już tak jasna.

Więcej informacji na temat wojny w Ukrainie znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

W sobotę ukraińskie media informowały o śmierci Denisa Kirejewa. Mężczyzna był tajemniczym członkiem ukraińskiej delegacji podczas negocjacji z Rosją 28 lutego. Pojawiły się doniesienia o egzekucji, której dokonała Służba Bezpieczeństwa Ukrainy. Podobno agencja miała dowody na działalność szpiegowską Kirejewa. Tak wynikało ze słów informatorów "Ukraińskiej Prawdy". Oficjalne oświadczenie Głównego Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy rzuca na sprawę zupełnie nowe światło.

Zobacz wideo Ukraińcy pokazują zestrzelenie rosyjskiego śmigłowca

Wojna w Ukrainie. Zginęło trzech agentów do zadań specjalnych

Komunikat poświęcony jest śmierci agentów specjalnych.

Podczas wykonywania zadań specjalnych zginęło trzech agentów - pracowników Głównego Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy:
  • Dolja Oleksij Iwanowicz,
  • Czibiniejew Walerij Wiktorowicz,
  • Kirejew Denis Borisowicz.
W imieniu Naczelnego Kierownictwa Wywiadu składamy szczere kondolencje rodzinom zmarłych. Bohaterowie nie umierają! Żyją, dopóki ich nie zapamiętamy! Chwała Ukrainie! Chwała Bohaterom!

Władimir Putin 'przenika' przez przedmioty. Wołodymyr Zełenski już go sparodiowałPutin "przenika" przez przedmioty? Zełenski już go sparodiował [WIDEO]

To oświadczenie może wskazywać na to, że Kirejew zginął w trakcie operacji wywiadowczej, a nie został stracony za zdradę Ukrainy.

Wojna w Ukrainie. Kim był zmarły członek delegacji Zełenskiego?

Denis Kirejew miał 45 lat. Uczestniczył w rozmowach delegacji ukraińskiej i rosyjskiej w Homlu 28 lutego. Nie było jasne, w jaki sposób znalazł się w składzie delegacji. Nie był oficjalnie przedstawiony przez Kancelarię Prezydenta Ukrainy jako uczestnik rozmów.

Wiadomo, że był bankierem, a w latach 2010-2015 zasiadał w radzie nadzorczej Oszczadbanku. W 2020 roku toczyło się wobec niego postępowanie karne w związku z podejrzeniami o współpracę z rosyjskimi służbami specjalnymi.

MariupolWojna w Ukrainie. "Katastrofalna sytuacja" w Mariupolu [PODSUMOWANIE]

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Są informacje o zniszczonych domach, rannych i zabitych. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy sił z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule:

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: