Stany Zjednoczone i Turcja zapowiedziały ścisłą współpracę w sprawie wojny w Ukrainie

Stany Zjednoczone i Turcja zapowiedziały bliską współpracę, której celem jest zakończenie wojny w Ukrainie. Turecki MSZ potwierdził poparcie sojuszników dla "integralności terytorialnej i suwerenności Ukrainy".

"Potwierdzono wspólną wolę pogłębienia współpracy dwustronnej poprzez zrównoważony i zinstytucjonalizowany dialog i podkreślono, że pomimo trwających sporów w niektórych kwestiach, Turcja i Stany Zjednoczone mają dalekosiężną pozytywną agendę"  - napisano w oświadczeniu tureckiego MSZ.

Zobacz wideo Ukraińskie miasta protestują przeciwko rosyjskiej okupacji

Stany Zjednoczone i Turcja będą współpracować w sprawie agresji Rosji na Ukrainę 

Turcja i Stany Zjednoczone mają zostać w "ścisłej koordynacji" podczas prac dyplomatycznych nad rozwiązaniem inwazji Rosji na Ukrainę przekazało turecki MSZ - donosi Reuters. Turcja, która ma granicę morską (Morze Czarne) z Ukrainą i Rosją utrzymuje dobre stosunki z oboma krajami.

Ankara potępiła agresję Rosji, jednak sprzeciwiła się nałożeniu na nią sankcji. Po rozmowie zastępczyni sekretarza stanu USA Wendy Sherman w Ankarze z wiceministrem spraw zagranicznych Sedat Onalem tureckie MSZ przekazało, że sojusznicy "potwierdzili swoje poparcie dla integralności terytorialnej i suwerenności Ukrainy".

Warszawski protest po ataku Rosji na UkrainęAtak Rosji na Ukrainę. Protesty w całej Polsce [ZDJĘCIA]

Przeczytaj więcej informacji z Ukrainy na stronie głównej Gazeta.pl.  

W sobotę prezydent Turcji Tayyip Recep Erdogan przekazał przewodniczącemu Rady Europejskiej Charles'owi Michelowi, że jego kraj będzie kontynuował działania na rzecz osiągnięcia pokoju między Rosją i Ukrainą - poinformowała Informacyjna Agencja Radiowa. Rzecznik prezydenta zapowiedział, że Erdogan ma w niedziele rozmawiać z Władimirem Putinem.

Protesty w ParyżuFala protestów przeciwko wojnie w. "Putin jest diabłem" [ZDJĘCIA]

Specjalne wydanie po ukraińsku z najnowszymi informacjami z Ukrainy. Gazetę możesz pobrać bezpłatnie tutaj

 ******

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Są informacje o zniszczonych domach, rannych i zabitych. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy sił z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: