Wojna w Ukrainie. Dziewczynka zaśpiewała w schronie. "Spójrzcie, Rosjanie przeciwko komu walczycie"

Od kilku dni obywatele Ukrainy kryją się w schronach przed nalotami rosyjskich wojsk. Mimo to dzieci nawet pod ziemią próbują wnieść odrobinę świata do ciemnych piwnic, w których przebywają. Jednym z takich dzieci jest Amelia. Dziewczynka zaśpiewała piosenkę, która chwyciła za serca wszystkich osoby przebywające w schronie.

"Widząc w jednym z kijowskich schronów bombowych, jak dzieci rysują jasne obrazy w przyćmionym świetle, oczywiście nie mogłem przejść obok w ciszy" - napisała w mediach społecznościowych Marta Smekhova. Kobieta pochwaliła dzieci i zaproponowała stworzenie wystawy, aby udekorować miejsce, w którym znajdują się dzieci. Jedna z dziewczynek powiedziała kobiecie, że oprócz rysowania uwielbia śpiewać. "Wyszeptała swoje marzenie, że chce śpiewać na dużej scenie przed publicznością" - przekazała internauta. 

Zobacz wideo Ukraińskie miasta protestują przeciwko rosyjskiej okupacji

Dziewczynka przebywająca w schronie zaśpiewała i doprowadzał do łez swoich słuchaczy

Kobieta niezwlekająca zaproponowała dziewczynce, aby spełniła marzenie i zaśpiewała dla osób znajdujących się w schronie. Jednak Amelia martwiła się, że jest za głośno i nikt jej nie usłyszy. Okazało się, że gdy tylko zaczęła śpiewać utwór z filmu animowanego "Kraina lodu" w schronie zapanowała cisza, a wszystkie osoby odłożyły swoje sprawy i zaczęły jej słuchać. Łez nie mogli powstrzyma nawet mężczyźni. 

Warszawski protest po ataku Rosji na UkrainęAtak Rosji na Ukrainę. Protesty w całej Polsce [ZDJĘCIA]

Przeczytaj więcej informacji z Ukrainy na stronie głównej Gazeta.pl.  

Smekhova za zgodą matki dziewczynki nagrała jej występ, który z miejsca zdobył ogromna popularność w sieci. "Pokazałam ten film ludziom w różnych miastach Ukrainy, obejrzeli go obcokrajowcy w różnych częściach świata" - napisała. I dodała "Amelia, twój śpiew nie był nikomu obojętny". Kobieta zwróciła się w swoim wpisie także do Rosjan. "Spójrzcie, Rosjanie przeciwko komu walczycie! Tylko tchórz może walczyć z cywilami, odebrać dzieciństwo bezbronnym dzieciom!" - oceniła. Podkreśliła, że ukraińskie dzieci przebywające w schronach, nawet w tak trudnej chwili "promieniują światłem". "Nawet w wilgotnej ciemnej piwnicy nie blaknie, ale zapala się jeszcze jaśniej!  A cały świat bije brawo naszym dzieciom! - skomentowała. 

Specjalne wydanie po ukraińsku z najnowszymi informacjami z Ukrainy. Gazetę możesz pobrać bezpłatnie tutaj.  

Wojna w Ukrainie. Mama prosi córkę, by tańczyła w schronie i nie skupiała się na wybuchach [WIDEO]Matka zachęca 5-latkę do tańca, by nie słuchała ostrzału i wybuchów [WIDEO]

Atak Rosji na Ukrainę 

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Są informacje o zniszczonych domach, rannych i zabitych. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy sił z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: