Ukraina. W wyniku inwazji Rosji zginęło co najmniej 32 dzieci. "W ciągu doby trzy prośby o ewakuację"

- W ciągu doby mieliśmy trzy prośby o ewakuację ciężko rannych dzieci. Dwoje z nich nie przeżyło, bo nie było fizycznej możliwości przywiezienia ich do szpitala - powiedział na antenie telewizji Rada jeden z ukraińskich lekarzy. Od początku inwazji Rosji na Ukrainę zginęło co najmniej 32 dzieci, a 70 zostało rannych.
Zobacz wideo Płk dr Łukasiewicz: W opinii publicznej Putin już jest zbrodniarzem wojennym. Ma krew na rękach

Rosjanie, od początku swojej inwazji na Ukrainę, zabili co najmniej 32 dzieci. Takie dane przekazała pełnomocnik prezydenta Wołodymyra Zełeńskiego. Ukraińscy lekarze donoszą o kolejnych ofiarach wśród dzieci, w wyniku rosyjskich bombardowań i ostrzałów.

Ukraina. Co najmniej 32 dzieci zginęło w wyniku ataku Rosji

O ofiarach wśród dzieci poinformowała Daria Herasymczuk - pełnomocniczka ukraińskiego prezydenta do spraw praw dziecka. Jak zaznaczyła, według stanu na rano 5 marca, w wyniku działań zbrojnych rosyjskich okupantów zginęło co najmniej 32 dzieci, a 70 zostało rannych. - To są 32 przerwane życia niewinnych dzieci. To są pęknięte serca ich rodziców - podkreśliła.

Więcej aktualnych wiadomości z Ukrainy znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Wojna w Ukrainie. Zniszczenia w Borodziance po ataku Rosjan 3 marca 2022 r.Brodzianka. Nawet 100 osób uwięzionych pod gruzami. Ratownicy bezradni

Wojna w Ukrainie. Lekarz: W ciągu doby mieliśmy trzy prośby o ewakuację ciężko rannych dzieci

Tragiczną sytuację potwierdzają lekarze. Lekarz dyżurny z kijowskiego dziecięcego szpitala Ochmadyt Andrij Wysocki poinformował, że w nocy przywieziono do szpitala troje rannych dzieci z ostrzału podkijowskiego Irpinia. Kolejnych rannych dzieci nie można było ewakuować spod ostrzałów

- W ciągu doby mieliśmy trzy prośby o ewakuację ciężko rannych dzieci. Dwoje z nich nie przeżyło, bo nie było fizycznej możliwości przywiezienia ich do szpitala - relacjonował lekarz na antenie państwowej telewizji Rada.

W nocy na kijowski szpital dziecięcy "Ochmtadyt" spadły fragmenty rosyjskich pocisków. Dyrekcja szpitala zdecydowała o ewakuacji na zachód kraju oddziałów z przewlekle chorymi dziećmi, w tym oddziału onkologicznego.

***

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Są informacje o zniszczonych domach, rannych i zabitych. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy sił z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule:

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: