Wsparcie uchodźców z Ukrainy ma różne oblicza. Ten mężczyzna zdecydował się na wzruszający gest

Pianista postanowił wesprzeć uchodźców z Ukrainy najlepiej, jak potrafił. Uczynił to, grając dla osób przekraczających polską granicę. O wzruszającym geście piszą media z całego świata.

Więcej na temat wojny w Ukrainie znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Polacy na ogromną skalę zaangażowali się w pomoc osobom uciekającym z ogarniętej wojną Ukrainy. Wsparcie może mieć różne oblicza - co najlepiej udowodnił pewien pianista, który postanowił zagrać dla osób przekraczających polską granicę. Wzruszający gest mężczyzny opisały media na całym świecie.

Zobacz wideo Chachuła: Trzeba stworzyć infrastrukturę pomocową dla uchodźców

Wołodymyr Zełenski Wołodymyr Zełenski: Wychodźcie na ulice, wspierajcie Ukrainę. Pragniemy tego

Wsparcie dla uchodźców na granicy z Ukrainą. Mężczyzna zagrał dla nich na pianinie

Artysta dał spontaniczny koncert w czwartek przy przejściu granicznym w Korczowej. Pianista zagrał dla osób przekraczających granicę, aby muzyką podnieść je na duchu. Wykonał utwór "L'Amour Toujours" Gigi D'Agostino w specjalnej aranżacji na fortepian. Nagranie z tego wydarzenia obiegło świat.

Widok mężczyzny, który w całości jest pochłonięty muzyką w otoczeniu wojennego chaosu w okolicy przejścia granicznego, chwyta za serce.

Każde wsparcie dla uchodźców z Ukrainy jest teraz bardzo ważne. Jak podaje Straż Graniczna, z Ukrainy do Polski trafiło już niemal 700 tys. osób. Tylko wczoraj polską granicę przekroczyło niemal 100 tys. uchodźców.

Ukraine Tensions Photo Gallery Rosyjski Pancyr-S1 w rękach Ukraińców. "Trofea naszej piechoty zatrzymają Rosję"

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Są informacje o zniszczonych domach, rannych i zabitych. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy sił z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule.

Specjalne wydanie gazety po ukraińsku dla osób, które uciekają przed wojną. Możesz je pobrać bezpłatnie tutaj.

Więcej o: