Rosyjski zestaw przeciwlotniczy w rękach Ukraińców. "Trofea naszej piechoty zatrzymają Rosję"

Ukraińskie siły przejęły rosyjski zestaw przeciwlotniczy Pancyr-S1. To już drugi taki sprzęt Rosji w rękach ukraińskiej armii. Pierwszy został spalony, ten zostanie wykorzystany.

Więcej informacji na temat wojny w Ukrainie znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Sprawny rosyjski zestaw przeciwlotniczy Pancyr-S1 trafił w ręce wojsk Ukrainy. O cennej zdobyczy poinformował Jurij Butusow, redaktor naczelny portalu censor.net. "Było wasze, jest nasze. Trofea naszej piechoty posłużą do powstrzymania Rosji" - napisało na Facebooku ukraińskie Ministerstwo Obrony.

Zobacz wideo Jak wygląda pomoc humanitarna w Ukrainie? Chachuła: Ludzie się boją wychodzić z domu

Wojna w Ukrainie. Ukraińcy zdobywają cenny sprzęt wojskowy Rosjan

Jurij Butusow pisząc o cennym łupie ukraińskiego wojska, wyjaśnił, co stało się z pierwszym zdobytym zestawem przeciwlotniczym. Ukraińcy niedawno zdobyli także należący do Rosjan system Tor-M2.

Wojna w Ukrainie. Ukraiński żołnierz w KijowieDostawy broni do Ukrainy. "Cały sprzęt jest skomasowany na polskiej granicy"

To już drugi rosyjski zestaw przeciwlotniczy przejęty w Ukrainie. Pierwszy został spalony. A ten trzeba zachować i przestudiować. I oczywiście zastosować - napisał.

Zaporoska elektrownia atomowaZaporoska elektrownia atomowa jest w rękach czeczeńskich bojowników. "Zabili kilku pracowników"

Dlaczego część rosyjskiego sprzętu jest od razu niszczona? Wykorzystanie sprzętu wroga może być trudne - żołnierze piechoty nie potrafią korzystać z zaawansowanych technologicznie maszyn wojennych. Poza tym część rosyjskiego sprzętu różni się od tego używanego przez ukraińskie wojsko.

W trakcie wojny nie ma czasu na naukę korzystania z nowych urządzeń. Dlatego warty miliony sprzęt często jest palony. Lepiej go unieszkodliwić, niż ryzykować, iż ponownie trafi w ręce wroga.

Znaleziony uszkodzony system przecilowniczy Pancyr. Później spalonyDlaczego Ukraińcy niszczą zdobyty rosyjski sprzęt?

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Są informacje o zniszczonych domach, rannych i zabitych. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy sił z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule.

Specjalne wydanie gazety po ukraińsku dla osób, które uciekają przed wojną. Możesz je pobrać bezpłatnie tutaj.

Więcej o: