Wojna w Ukrainie. "Oddamy rosyjskich jeńców, jeśli matki odbiorą ich w Kijowie"

"Rosyjskie Matki, przyjedźcie do Kijowa i zabierzcie swoich synów" - napisał Anton Heraszczenko. Doradca szefa ukraińskiego MSW opublikował listę jeńców. "Po piekle, które przeszli, najeżdżając naszą ziemię, wiemy, że żaden z nich już nie podniesie więcej ręki na Ukrainę" - dodał.
Zobacz wideo Jak wygląda pomoc humanitarna w Ukrainie? Chachuła: Ludzie się boją wychodzić z domu

Armia Władimira Putina ponosi znaczne straty w ludziach. Ciała żołnierzy są przewożone do Białorusi, gdzie - jak informują media - w mieście Mozyrz powoli brakuje na nie miejsca. Doradca szefa ukraińskiego MSW Anton Heraszczenko opublikował w piątek listę wziętych do niewoli Rosjan, którzy "zostali zwabieni podstępem na terytorium pokojowej Ukrainy".

Heraszczenko poinformował także, że pojmani żołnierze wrócą do matek, jeśli odbiorą one synów z Kijowa. "Po piekle, które przeszli, gdy najechali naszą ziemię, wiemy na pewno, że żaden z nich już nie podniesie więcej ręki na Ukrainę" - napisał.

"My, Ukraińcy, w przeciwieństwie do faszystów Putina, nie walczymy z matkami"

Co należy zrobić, aby uwolnić syna z niewoli bądź dowiedzieć się, co się z nim dzieje? Należy zadzwonić pod wskazane numery telefonów, napisać mail, albo wejść w Telegramie na podany kanał - podaje doradca szefa ukraińskiego MSW Anton Heraszczenko. 

"Następnie, jeśli otrzymałyście potwierdzenie, że Wasz syn jest w naszej niewoli, matki rosyjskich żołnierzy muszą dostać się do Kijowa. Po inwazji faszystowskiej armii Putina i zamknięciu przestrzeni powietrznej można to zrobić tylko w jeden sposób: należy dojechać do Kaliningradu lub Mińska. Stamtąd autobusem lub taksówką do polskiej granicy. Następnie przez terytorium Polski trzeba będzie dojechać do przejścia granicznego z Ukrainą. Tam zostaniecie odebrane i odprowadzone do Kijowa, gdzie Wasz syn zostanie Wam przekazany. My, Ukraińcy, w przeciwieństwie do faszystów Putina, nie walczymy z matkami i ich uwięzionymi dziećmi. Czekamy na Was w Kijowie!" - napisał Heraszczenko.

Russia PutinPutin ostrzega sąsiadów Rosji. I zalewa Ukrainę rosyjskimi mediami

Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

***

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Są informacje o zniszczonych domach, rannych i zabitych. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy sił z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Specjalne wydanie po ukraińsku z najnowszymi informacjami z Ukrainy. Gazetę możesz pobrać bezpłatnie tutaj. 

Więcej o: