Gruzja złoży wniosek o przystąpienie do Unii Europejskiej. "Nasze marzenie"

Irakli Kobachidze, przewodniczący ugrupowania Gruzińskie Marzenie przekazał, że Gruzja w czwartek złoży wiosek o przystąpienie do Unii Europejskiej. "Naszym marzeniem i celem politycznym jest, aby Gruzja stała się silnym gospodarczo i bezpiecznym krajem europejskim" - podkreślił gruziński poseł.

"Wzywamy struktury Unii Europejskiej do natychmiastowego rozpatrzenia naszego wniosku i podjęcia decyzji o przyznaniu Gruzji statusu kandydata do członkostwa w Unii Europejskiej" - powiedział cytowany przez portal Civil.ge przewodniczący Irakli Kobachidze. Polityk zapowiedział, że Gruzja złoży w czwartek wniosek o członkostwo w UE.

Zobacz wideo "Z nami Unia Europejska będzie dużo silniejsza, bez was Ukraina będzie osamotniona". Zełenski nagrodzony brawami w Parlamencie Europejskim

Irakli Kobachidze: Naszym marzeniem jest, aby Gruzja stała się silnym gospodarczo i bezpiecznym krajem europejskim

Irakli Kobachidze wezwał UE do niezwłocznego rozpatrzenia dokumentu. "Naszym marzeniem i celem politycznym jest, aby Gruzja stała się silnym gospodarczo i bezpiecznym krajem europejskim" - podkreślił poseł. I dodał, że "każdy ruch naszego rządu, w tym dzisiejsza decyzja, służy temu celowi".

Polityk przypomniał, że Gruzja ma "wiele imponujących osiągnięć na ścieżce integracji z UE", między innymi wprowadzenie ruchu bezwizowego oraz podpisanie umowy stowarzyszeniowej.

Warszawski protest po ataku Rosji na UkrainęAtak Rosji na Ukrainę. Protesty w całej Polsce [ZDJĘCIA]

Parlament Europejski przyjął wniosek Ukrainy o wstąpienie do Unii Europejskiej 

We wtorek Parlament Europejski przyjął wniosek Ukrainy w sprawie członkostwa w Unii Europejskiej oraz wdrożył procedurę rekrutacyjną. Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zaapelował do Unii Europejskiej o uruchomienie specjalnej procedury, które pozwolą Ukrainie w trybie natychmiastowym wstąpić do Wspólnoty. - Uznajemy europejską perspektywę Ukrainy. Z zadowoleniem przyjmujemy wniosek Ukrainy o status kandydata i będziemy pracować nad tym celem - powiedział we wtorek przewodnicząca Parlamentu Europejskiego Roberta Metsola. 

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl. 

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski"To nie pstryknięcie palcami". Wojna nie utoruje Ukrainie ekspresowej drogi do UE

Więcej o: