Ukraina. Pokazano wstrząsający film o rosyjskiej okupacji. ''To teraz my wszyscy'' [WIDEO]

Ukraińska agencja kreatywna Banda opublikowała film, przedstawiający trwającą od siedmiu dni wojnę w Ukrainie. Twórcy jednocześnie apelują o wsparcie kraju wobec ataku ze strony Rosji oraz udostępnianie wideo.

Ukraińska firma Banda opublikowała film z trwającej obecnie wojny w Ukrainie. Film przedstawia wstrząsające sceny z siedmiodniowej okupacji wojsk rosyjskich na terenie kraju.

Zobacz wideo Policjant zajął się dzieckiem Ukrainki, która musiała zająć się formalnościami na granicy

Poza pokazania tragicznego obrazu wojny, film wzywa też społeczność międzynarodową do jak największego wsparcia i udzielania pomocy.

Wojna w Ukrainie. #standwithukraine

Autorzy dzieła apelują o rozpowszechnianie filmu w mediach społecznościowych za pomocą hasztagu #standwithukraine.

Na zdjęciu - ranny mężczyzna w MariupoluBomby spadły na Kijów, ostrzał Żytomierza. Przybywa ofiar [PODSUMOWANIE NOCY]

- Ukraina jest teraz i teraz jest wyjątkowa - wyjaśnia narrator filmu. Na ekranie pojawiają się zdjęcia czołgów, koktajli Mołotowa i ludzi na stacjach metra - Teraz nie może być inaczej. Możesz to usłyszeć. Możesz to zobaczyć. Możesz to poczuć - informuje lektor.

Film zakończony jest słowami ''Teraz nie chodzi o słowa. Chodzi o działania. O ludziach gotowych do działania. Ukraina to teraz my wszyscy''.

 

Wojna w Ukrainie. Prezydent Andrzej Duda apeluje do Polaków

"Jestem po rozmowie z Wołodymyrem Zełenskim. Sytuacja jest bardzo trudna. Giną ludzie, zwykli cywile w Charkowie, Kijowie, Żytomierzu i dziesiątkach, setkach miast i miejscowości. Ale ci, co żyją, walczą i nie tracą ducha! Kto może niech pomaga! Każdy gest się liczy. My działamy" - napisał we wtorek Andrzej Duda

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji poinformowało we wtorek, że od początku rozpoczęcia wojny, polską granicę przekroczyło ponad 377 tys. obywateli Ukrainy. 

SGH poinformowało o śmierci studentaWojna w Ukrainie. Student SGH zginął podczas ostrzału pod Kijowem

"Obecnie przygotowywana jest specjalna ustawa, która ma usprawnić działania w pomocy osobom uciekającym z Ukrainy. Ma ona na celu m.in. zapewnić pomoc społeczną oraz dać samorządom odpowiednie możliwości finansowania tych działań" - podaje gov.pl 

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Są informacje o zniszczonych domach, rannych i zabitych. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy sił z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule.

Specjalne wydanie gazety po ukraińsku dla osób, które uciekają przed wojną. Możesz je pobrać bezpłatnie tutaj.

Więcej o: