Charków pod ostrzałem. Odparto rosyjski atak na szpital wojskowy. Zniszczona komenda wojewódzka

W rosyjskim ostrzale Charkowa zginęło co najmniej 21 osób, a 112 jest rannych - poinformował szef Charkowskiej Obwodowej Administracji Państwowej Oleg Synegubow. Doszło do ataku na szpital wojskowy, został on jednak odparty.
Zobacz wideo Rosjanie brutalnie atakują Charków. 1 marca w tym mieście był bardzo trudny

Władze Charkowa podają, że rosyjski atak na szpital wojskowy w mieście został odparty. Szef policji obwodu charkowskiego Wołodymir Timoszko poinformował w mediach społecznościowych, że strona ukraińska nie poniosła strat, a obrońcy szpitala kontrolują sytuację. Wzmocniono ochronę obiektu.

Miejskie służby bezpieczeństwa podają, że wcześniejsze informacje o rosyjskim desancie na Charków nie potwierdziły się - podała Informacyjna Agencja Radiowa za ukraińskimi mediami.

SGH poinformowało o śmierci studenta Wojna w Ukrainie. Student SGH zginął podczas ostrzału pod Kijowem

Charków. Zginęło co najmniej 21 osób, ponad setka rannych

Minionej dobry Charków był ostrzeliwany przez samoloty, artylerię odrzutową i broń strzelecką, ale miasto przetrwało - przekazał na Telegramie szef Charkowskiej Obwodowej Administracji Państwowej Oleg Synegubow.

W rosyjskim ostrzale Charkowa zginęło co najmniej 21 osób, a 112 jest rannych - dodał. Miejscowe władze podają, że rakiety agresora uderzyły w centrum miasta, dzielnice mieszkalne i budynki lokalnej administracji. Charkowem wstrząsają kolejne eksplozje. Na filmach, opublikowanych przez portal Nexta, widać kłęby dymu unoszące się nad zabudowaniami.

Na zdjęciu - ranny mężczyzna w Mariupolu Bomby spadły na Kijów, ostrzał Żytomierza. Przybywa ofiar [PODSUMOWANIE NOCY]

Miasto niedaleko Charkowa zajęte przez rosyjskie wojsko

Rosyjskie wojska zajęły Trościaniec - dwudziestotysięczne miasto na zachód od Charkowa. Poinformował o tym w mediach społecznościowych szef obwodu sumskiego - Dmytro Żywicki. "Trzy wojskowe kolumny z różnych stron weszły do Trościańca i zajęły miasto" - napisał na Telegramie - "Rozbili czołgiem bramę zabytkowej ujeżdżalni i zniszczyli galerię obrazów" - podała IAR. Wiecej szczegółów tutaj:

Wojna w Ukrainie (zdjęcie ilustracyjne) Rosja zajęła ukraiński Trościaniec. "Żołnierze wyciągają ludzi z piwnic"

W środę rano w mieście wciąż jest niespokojnie. Zaatakowany został budynek komendy wojewódzkiej policji. Wideo opublikował w kanałach społecznościowych Anton Heraszczenko, doradca ministra spraw wewnętrznych.

Rosjanie mieli także zaatakować fabrykę czołgów.

Kanał Nexta pokazał zniszczenia prywatnych posesji.

Mimo niebezpieczeństwa ratownicy gaszą pożary budynków obiektów cywilnych.

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Są informacje o zniszczonych domach, rannych i zabitych. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy sił z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule:

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Specjalne wydanie po ukraińsku z najnowszymi informacjami z Ukrainy. Gazetę możesz pobrać bezpłatnie tutaj.

Więcej o: