Wojna w Ukrainie. Rosjanie celują z broni w ludność cywilną. Jest nagranie

W mediach społecznościowych pojawiło się pierwsze nagranie, na którym widać, jak rosyjscy żołnierze celują z broni palnej do ludności cywilnej na Ukrainie.

Materiał został opublikowany we wtorek na Twitterze na ukraińskim kanale "Portal Przemysłowy". Widać na nim rosyjskich żołnierzy jadących na czołgu, którzy podczas jazdy celowali z broni palnej w ukraińską ludność cywilną. Nie wiadomo, w jakim mieście doszło do tego incydentu.

- W rejonie Sumy sprzęt wojskowy okupantów przejeżdża przez wioski pod białymi flagami, strzelając do ludności cywilnej - przekazał Szef Obwodowej Administracji Wojskowej Sumy Dmytro Żywycki. Natomiast w Kupiańsku pod Charkowem, ludzie gołymi rękami próbują przepędzić Rosjan.

Rosja atakuje Ukrainę. Giną ludzie. "Jawny terror"

Jak podają ukraińskie władze, Rosja dokonała dziś ataku rakietowego na Charków. W wyniku ostrzału co najmniej 10 osób zginęło, a ponad 35 zostało rannych - przekazał Anton Heraszczenko z ukraińskiego MSW.

- Rakieta na placu w Charkowie to jawny terror. Rosja jest państwem terrorystycznym. Nikt nie wybaczy. Nikt nigdy nie zapomni - powiedział prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

- Dzisiejszy poranek był dla nas tragiczny. Dwa pociski uderzyły w Plac Wolności w Charkowie. (...) Dziesiątki zabitych - to jest cena wolności. Walczymy za nasz kraj, za naszą wolność. Nikt nie będzie walczył o naszą wolność poza nami, ale wierzcie - każda ulica, każdy plac po dzisiejszym dniu będzie się nazywał "Placem Wolności" - dodał.

W mediach społecznościowych pojawiły się nagrania i zdjęcia przedstawiające zniszczenia na Placu Wolności w Charkowie.

Wojna w Ukrainie - więcej informacji przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Z kolejnych nagrań wynika, że siły rosyjskie ostrzeliwują dzielnicę mieszkalną w Chersoniu. "Cztery osoby zostały ranny w czasie ostrzału obszaru mieszkalnego w Chersoniu" - informuje strona ukraińska.

***

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Są informacje o zniszczonych domach, rannych i zabitych. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy sił z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule:

Specjalne wydanie po ukraińsku z najnowszymi informacjami z Ukrainy. Gazetę możesz pobrać bezpłatnie tutaj>>>

Zobacz wideo Gen. Polko: Ukraińcom trzeba dać wszystko do obrony swojego terytorium
Więcej o: