Poczynok: Putin się przeliczył. Ukraina z orężem w ręku zaciekle broni swoich ziem

- Czas bólu i cierpień będzie trwał jeszcze długo, ale sytuacja nie jest beznadziejna. Dzisiaj widzę, że ludzie, którzy nawet o tym nie myśleli, teraz są gotowi, żeby wziąć broń i bronić ojczyzny - mówił w Porannej Rozmowie Gazeta.pl Igor Poczynok, dyrektor wydawniczy ukraińskiego Expressu. Posłuchaj fragmentu.

Pobierz i przekaż osobom, które uciekają przed wojną, specjalne wydanie gazety dla Ukrainek i Ukraińców. Zespół wciąż działającego w Ukrainie "Expressu", redakcje "Gazety Wyborczej", Gazeta.pl i Radia TOK FM przygotowały 20 tys. egz. gazety wydanej po ukraińsku. Link znajdziesz TUTAJ. Dyrektor wydawniczy Expressu był gościem Porannej Rozmowy Gazeta.pl.

Zobacz wideo Ukraiński dziennikarz: Putin się przeliczył

Gazeta.pl pisze dla Ukrainy i pomaga zbierać pieniądze

Na Gazeta.pl od pierwszego dnia wojny na Ukrainie publikujemy praktyczne informacje dla uciekinierów, którzy szukają schronienia w naszym kraju. Zestaw najważniejszych tekstów znajdziecie pod tym linkiem. Ponad trzy miliony złotych spłynęły już od Was na zbiórkę Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej wspieraną przez Gazeta.pl. Pieniądze są przeznaczane na bieżąco na pomoc Ukraińcom na miejscu, w ogarniętym wojną kraju. Dziękujemy! Zbiórka trwa, można ją wesprzeć!

Więcej o: