Wojna z Ukrainą. Rosyjskie wojsko ostrzelało sierociniec koło Kijowa. W środku było 50 dzieci

W ukraińskich mediach pojawiły się informacje o ostrzelaniu sierocińca, które znajduje się w obwodzie kijowskim. Wiadomości te potwierdziła już także prokuratorka generalna Ukrainy.

Jak podaje Ukraińska Prawda, armia rosyjska ostrzelała sierociniec w Worzelu w obwodzie kijowskim. W momencie ataku w budynku przebywało 50 dzieci. 

Zobacz wideo "Hańba, hańba". Protestanci zareagowali na brak jedności w sprawie odcięcia Rosji od systemu SWIFT

Rosyjskie wojsko ostrzelało sierociniec. W momencie ataku w budynku było 50 dzieci

Dzieci i wychowawcy nie odnieśli obrażeń. W momencie uderzenia przebywały w innej części budynku. - Na terenie sierocińca nie ma schronów przeciwbombowych ani piwnic. Podejmowane są działania mające na celu ewakuację dzieci po interwencji prokuratury - powiedziała prokuratorka generalna Ukrainy Irina Venediktova.

Jak czytamy w relacji na żywo tego portalu, od 8 rano w piątek trwają najbardziej zaciekłe walki w obwodach kijowskim i sumskim. Ukraińscy żołnierze próbują zatrzymać rosyjską inwazję na stolicę kraju. Źródła kontrwywiadu SBU i urzędnicy Stanów Zjednoczonych twierdzą jednak, że Rosjanie przejmą kontrolę nad Kijowem w ciągu 72 godzin (w niedzielę lub poniedziałek).

Wołodymyr Zełenski Zełenski zwrócił się do Putina po rosyjsku: Usiądźmy do rozmów. Jest odpowiedź

Podsumowanie informacji z ostatnich godzin (12-13:30):

  • Ukraińskie wojsko zniszczyło około 20 rosyjskich czołgów w rejonie Czernihowa oraz kolumnę wrogich pojazdów przemieszczających się do Czernihowa. Strata wynosi około 10-15 jednostek sprzętu. Cały czas zbierane są informacje o stratach w ludziach.
  • W Mariupolu trwają walki we wszystkich kierunkach. Są naloty i ostrzały jednostki wojskowej w Uszomierzu w obwodzie żytomierskim.
  • Siły Zbrojne Ukrainy zestrzeliły rosyjski pocisk manewrujący w pobliżu Winnicy - powiedział szef Obwodowej Administracji Państwowej Siergiej Borzow
  • Ukraińskie wojsko zniszczyło wrogie pojazdy w Obołonie.
  • Ukraiński pilot zestrzelił nad Charkowem rosyjski myśliwiec SU-35.

****

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Są informacje o zniszczonych domach, rannych i zabitych. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy sił z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: