Ambasada USA w Ukrainie trolluje Putina. Pokazała mema o Kijowie i Moskwie. Las i setki lat zacofania

Ambasada USA w Ukrainie zamieściła na Facebooku mema. Ten wymowny obrazek w zgrabny sposób prezentuje historię ukraińskiej i rosyjskiej stolicy.

Prezydent Rosji Władimir Putin mówił w poniedziałek o uznaniu niepodległości tzw. republik ludowych (ługańskiej i donieckiej), które zostały powołane przez separatystów w Donbasie. W trakcie orędzia do rosyjskiego narodu uderzył w Ukrainę, twierdząc, że "została sztucznie utworzona przez Rosjan".

- Współczesna Ukraina została stworzona przez sowiecką Rosję. Ukraina jest integralną częścią naszej własnej historii - mówił Putin.

Więcej informacji o sytuacji wUkrainie przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Kijów i Moskwa na jednym obrazku. Zachód trolluje Rosję

W odpowiedzi na słowa Putina ambasada USA w Ukrainie zamieściła we wtorek na Twitterze wymownego mema, przypominającego historię Kijowa i Moskwy. Obrazek pokazuje, że w 996 r. w ukraińskim mieście powstał kościół Dziesięciny, w 1011 r. zbudowano Sobór Mądrości Bożej, w 1070 r. Monaster Wydubicki, a w 1108 r. - Monaster św. Michała Archanioła o Złotych Kopułach.

Tymczasem w Moskwie w tym czasie był... las.

Miasto Kijów zostało założone przed 482 rokiem, a od IX wieku było stolicą Rusi Kijowskiej - średniowiecznego państwa w Europie Wschodniej. Tymczasem Moskwa powstała znacznie później - najstarszy zachowany zapis dotyczący tego miasta pochodzi z 1147 r.

Zobacz wideo Ast o uznaniu niepodległości republik Ługańskiej i Donieckiej przez Putina: Jest to fikcja
Więcej o: