Królowa Elżbieta II ma COVID-19. Jest oświadczenie Pałacu Buckingham

Brytyjska królowa jest chora na COVID-19 - poinformował Buckingham Palace. Pałac przyznał, że dziewięćdziesięciopięcioletnia Elżbieta II ma objawy, ale są one lekkie, a monarchini ma nadal wykonywać mniej obciążające ją obowiązki. Wcześniej koronawirusa wykryto u księcia Karola, następcy tronu.

Brytyjskie media informują, że Elżbieta II ma "delikatne objawy" COVID-19, przypominające przeziębienie. Pałac Buckingham zapewnia, że w nadchodzącym tygodniu ma kontynuować "nieobciążające obowiązki" w Windsorze.

Królowa "będzie pod obserwacją lekarzy i będzie stosowała się do wszystkich wytycznych" - zapewniono w komunikacie.

Książę Karol zakażony koronawirusem po raz drugi

W czwartek 11 lutego poinformowano, że przeprowadzony rano test na obecność koronawirusa dał u księcia Karola wynik pozytywny, wskutek czego zmuszony on został odwołać wizytę w Winchester i obecnie przebywa w izolacji. Dla 73-letniego następcy tronu to już drugie zakażenie koronawirusem - pierwsze miało miejsce w marcu 2020 roku, ale przebieg choroby był wtedy łagodny.

Zobacz wideo Szczepienia na COVID-19 trwają. Wśród pierwszych zaszczepionych na świecie są niektórzy politycy i starsze gwiazdy

Najnowsze informacje ze świata przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Brytyjska królowa Elżbieta II widziała się ze swoim synem, księciem Karolem, dwa dni wcześniej, ale w kolejnych dniach nie wykazywała objawów COVID-19. Oboje przyjęli trzy dawki szczepionki przeciwko COVID-19.

Królowa Elżbieta IIKsiążę Karol ponownie zakażony COVID-19. Miał kontakt z królową

Zdrowie królowej jest szeroko komentowane w brytyjskich mediach od października, kiedy monarchini spędziła noc w szpitalu. Lekarze zalecili jej wtedy odpoczynek.

W sobotę w Wielkiej Brytanii wykryto w ciągu doby niespełna 34,4 tys. zakażeń koronawirusem, co jest najniższą liczbą od 9 listopada zeszłego roku.

Więcej o: