Ukraina. "Nigdy nie nazwę Putina 'mordercą'". Bójka polityka i dziennikarza na wizji [WIDEO]

Ukraiński polityk i dziennikarz pobili się na wizji. W trakcie programu telewizyjnego Sawika Szustera "Wolność słowa", dziennikarz Jurij Butusow podszedł do prorosyjskiego opozycyjnego polityka Nestora Szufrycza i uderzył go w twarz, a następnie powalił na podłogę. Pozostali goście musieli rozdzielać mężczyzn.

"Wolność słowa" jest jednym z najpopularniejszych programów politycznych w Ukrainie. Gośćmi piątkowego wydania byli m.in. były prezydent tego kraju Petro Poroszenko czy były premier Arsenij Jaceniuk. Na wizji dyskutowano o napiętej sytuacji na granicy z Rosją i w pewnym momencie doszło do bójki jednego z dziennikarzy z prorosyjskim politykiem

Zobacz wideo Jakie mogą być dla Rosji gospodarcze konsekwencje zaatakowania Ukrainy? Ekspert wyjaśnia

Ukraina: Prorosyjski polityk wywołał oburzenie w programie "Wolność słowa"

Nestor Szufrycz wielokrotnie bronił w programie swoich prorosyjskich poglądów. Polityk, który od lat jest ważną postacią, opowiada się bowiem po stronie Rosji. Szufrycz był też ministrem w czasach prezydentury Wiktora Janukowycza, a później skazano go na 13 lat więzienia za zdradę stanu. Obecnie pełni funkcję szefa parlamentarnej komisji ds. wolności słowa. W 2019 r. oburzenie wywołał jego wywiad udzielony rosyjskiej telewizji Rossija 24., w którym stwierdził, że walki w Donbasie to "wojna domowa".

Nestor Szufrycz należy do prorosyjskiej opozycyjnej partii Platforma Opozycyjna, a podczas piątkowego programu powiedział, że nigdy nie nazwie Putina "mordercą", ponieważ pewnego dnia "być może będzie musiał z nim negocjować".

- To bardzo smutne, że właśnie teraz, w tak trudnym momencie, nasi ludzie, wszyscy ludzie, którzy chronią nasz kraj, są zmuszeni do wysłuchiwania żenującej retoryki tych dwóch zdrajców - skomentował tę wypowiedź dziennikarz Jurij Butusow.

46 . posiedzenie Sejmu IX kadencji Morawiecki o konsekwencjach ws. Polskiego Ładu. "Jeśli będzie trzeba"

Polityk pobił się z dziennikarzem. "Nigdy nie nazwę Putina mordercą"

Dziennikarz kontynuował. - Dlatego proszę pana, aby "przestał pozwalać tym ludziom mówić", ponieważ szerzą oni "rosyjskie narracje" - wskazując przy tym na Szufrycza i Jewhena Murajewa. Ten drugi według doniesień brytyjskich mediów, miałby zastąpić prezydenta Wołodymyra Zełenskiego, gdyby Moskwa była w stanie zainstalować w Kijowie marionetkowy rząd.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Po tej wypowiedzi głos ponownie zabrał Nestor Szufrycz, a rozwścieczony Jurij Butusow wstał, podszedł do polityka i uderzył go w twarz, przewracając na stojące obok krzesło. Obu mężczyzn musieli rozdzielać pozostali goście programu.

Skutki wichury w czwartek 17 lutego 2022 - Warszawa Wichury w Polsce. Dwie ofiary śmiertelne tej doby

Więcej o: