Pożar na statku wycieczkowym. Na pokładzie blisko 300 osób [WIDEO]

Na statku wycieczkowym Euroferry Olympia wybuchł pożar - informuje grecka policja portowa. Grecja wysłała holowniki i łodzie patrolowe, aby pomóc pasażerom. Statek wypłynął z greckiego miasta Igoumenitsa i kierował się do portu Brindisi we Włoszech

Pożar wybuchł w pobliżu wyspy Korfu na Morzu Jońskim. Na razie nie wiadomo, co było jego przyczyną. Łódź pływa pod banderą Włoch. Na jej pokładzie, w chwili katastrofy, było 237 pasażerów i 51 członków załogi. Według wstępnych informacji żadna z osób podróżujących statkiem nie została poszkodowana. Wszyscy zostali ewakuowani łodziami.

Więcej najnowszych informacji przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

 

Na nagraniu udostępniony przez portal Proto Thema widać prom w płomieniach i unoszący się nad nim obłok dymu. Według pierwszych ustaleń, do których dotarła agencja AFP, ogień pojawił się pod podkładem w garażu - prawdopodobnie zapaliła się zaparkowana tam ciężarówka. 

Ukraińskie wojsko na pozycjach w regionie Doniecka, 4 lutego 2022Separatyści oskarżają o ostrzał, Kijów odpowiada: Pociski trafiają w domy

Oficjalny komunikat służb na temat przyczyn pożaru nie został jednak jeszcze podany do wiadomości publicznej. W sprawie zostało wszczęte śledztwo.

Więcej o: