USA. Policja odnalazła dziewczynkę, która zaginęła trzy lata temu. Była ukrywana pod schodami do piwnicy

Paislee Shultis, dziewczynka, której zaginięcie zgłoszono w 2019 roku została odnaleziona - poinformowała we wtorek policja. Sześciolatka była ukrywana w prowizorycznym pomieszczeniu pod schodami do piwnicy.
Zobacz wideo Czy wiesz, co zrobić, gdy zaginie ktoś bliski?

W 2019 roku o zaginięciu Paislee Shultis została poinformowana policja w Cayuga Heights w stanie Nowy Jork. Wówczas uważano, że dziewczynka została uprowadzona przez Kimberly Cooper i Kirka Shultisa Jr., którzy nie są jej prawnymi opiekunami. W poniedziałek policja otrzymała nakaz przeszukania domu w Saugerties po tym, jak powiadomiono ją, że sześciolatka przetrzymywana jest w ukryciu. Właściciel budynku przekazał funkcjonariuszom, że nie wie, gdzie jest dziecko, podkreślając, że nie widział go od czasu zaginięcia - podaje CBS News.

Więcej wiadomości na stronie głównej Gazeta.pl

Dziewczyna została odnaleziona

Po godzinie poszukiwań policjanci zauważyli, że konstrukcja schodów, które prowadziły do piwnicy, była "dziwna". Tam, w prowizorycznym pomieszczeniu, znaleźli dziewczynkę. Policja opisała je jako małe, zimne i wilgotne miejsce. W domu znaleziono także Kimberly Cooper i Kirka Shultisa Jr.

Paislee Shultis została zabrana przez policję. Sześciolatkę zbadano i stwierdzono, że stan jej zdrowia jest dobry, a następnie trafiła do swojego prawnego opiekuna i starszej siostry.

Jak podaje CBS, Cooper, Shultis Jr. i jego ojciec zostali aresztowani pod zarzutem m.in. zagrożenia dobru dziecka

Więcej o: