Niemcy. Dwa pociągi zderzyły się na przedmieściach Monachium. "Jedna osoba zginęła"

Na przedmieściach Monachium doszło do poważnego wypadku. Dwa podmiejskie pociągi linii S-Bahn zderzyły się ze sobą. Jak podały niemieckie media, wiele osób jest rannych, a jedna osoba nie żyje. Niektórzy pasażerowie zostali przetransportowani do prowizorycznego punktu pomocy Schäftlar, gdzie przebywają pod dobrą opieką.

Do zderzenia dwóch pociągów linii podmiejskich doszło w poniedziałek po południu "w godzinach szczytu" w pobliżu miejscowości Schaeftlarn-Ebenhausen. Jak poinformowała bawarska gazeta "Merkur" trwa dochodzenie w sprawie.

Zobacz wideo Niemcy przyśpieszają odchodzenie od węgla. W jakim świetle to stawia Polskę?

Bawaria. Zderzenie czołowe dwóch podmiejskich pociągów S-Bahn

W poniedziałek na przedmieściach Monachium zderzyły się dwa pociągi S-Bahn. Jak podaje niemiecki "Merkur", zginął 24-letni mężczyzna, a co najmniej 18 osób zostało rannych. 80 pozostałych pasażerów miało zostać przebadanych - informował w poniedziałek Andreas Franken, rzecznik monachijskiej komendy policji.

Jak podaje br.de, ranni zostali przetransportowani do prowizorycznego punktu pomocy medycznej. Dwóch maszynistów jest w ciężkim stanie. W akcji ratowniczej brało udział około 130 policjantów i 230 osób ze służb ratowniczych. Akcję wspierało kilka śmigłowców, a pociągi, które zostały zaklinowane i częściowo wykolejone, zabezpieczono dźwigami. Uruchomiono również specjalną linię telefoniczną dla rodzin ofiar.

Manewry wojskowe w pobliżu granicy białorusko-ukraińskiejRosja i Białoruś przygotowują się do ćwiczeń. Są zdjęcia satelitarne

"To straszne wieści. Opłakujemy krewnych i życzymy wszystkim rannym w wypadku S-Bahn szybkiego powrotu do zdrowia. Dziękuję wszystkim ratownikom za szybką akcję" - napisał na Twitterze premier Bawarii Markus Söder.

- Nasze najgłębsze współczucie kierujemy do rodzin ofiar wypadku. Życzymy rannym szybkiego i pełnego powrotu do zdrowia - powiedział z kolei Heiko Büttner, szef monachijskiej kolei miejskiej.

Wypadek dwóch pociągów w Monachium. Drogi wciąż są zamknięte

We wtorek obszar, na którym doszło do wypadku, wciąż jest odgrodzony, a droga federalna 11, która biegnie wzdłuż linii kolejowej, wciąż pozostaje zamknięta. Wstęp mają wyłącznie mieszkańcy i ratownicy. Pociągi linii S-Bahn S7 nie kursują między Höllriegelskreuth i Wolfratshausen. Kolej uruchomiła w ramach zastępstwa linię autobusów.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Przemysław CzarnekNiemiecka prasa: Mniejszość niemiecka w Polsce ofiarą kulturowej wojny

Jak podaje br.de, w sierpniu również doszło do niebezpiecznego incydentu w pobliżu poniedziałkowego miejsca wypadku. Wówczas dwa pociągi S-Bahn zderzyły się ze sobą około czterech kilometrów dalej - na Icking, czyli na następnym przystanku na tej trasie. Na szczęście maszyniści zdążyli wyhamować na czas i pociągi zatrzymały się około 150 metrów od siebie.

Więcej o: