Rosja. Studenci zamordowali nauczyciela i rozpuścili zwłoki w kwasie. Wkrótce wyrok

58-letni nauczyciel akademicki Wiaczesław Kuźniecow został zamordowany przed dwoma laty. Zbrodni dokonali dwaj studenci, którzy następnie poćwiartowali i rozpuścili jego ciało w kwasie. Tłumaczyli, że inspirowali się sceną z serialu "Breaking Bad". We wtorek sąd ma wymierzyć mężczyznom karę.

Jak podaje rosyjski portal tjournal.ru, Wiaczesław Kuźniecow był wykładowcą na Wydziale Chemii Uniwersytetu Państwowego w Woroneżu. Gdy 5 marca 2020 roku nie pojawił się w pracy, jego nieobecnością zainteresowali się współpracownicy mężczyzny. Sprawę zgłoszono do organów ścigania.

Zobacz wideo Policjanci z "Archiwum X" doprowadzili do zatrzymania podejrzanego o popełnienie morderstwa sprzed 23 lat.

Rosja. Dwóch studentów poćwiartowało ciało nauczyciela. Sąd wymierzy im karę

Jak podaje "Daily Mirror", do zbrodni doszło w 2020 roku, a miała ona charakter rabunkowy. Studenci mieli posiadać informacje o tym, że 58-latek ma pokaźne oszczędności. Jak wskazuje rosyjski portal tjournal.ru, chodziło o kwotę 2 milionów rubli, czyli blisko 107 tys. złotych.

Manewry wojskowe w pobliżu granicy białorusko-ukraińskiejRosja i Białoruś przygotowują się do ćwiczeń. Są zdjęcia satelitarne

Mężczyźni, 35-letni Dmitrij B. i 31-letni Alexander K., uczyli się na Wydziale Chemii Uniwersytetu Państwowego w Woroneżu, gdzie poznali wykładowcę. Do pozbycia się zwłok mieli wykorzystać wiedzę zdobytą na uczelni, jednak jak sami twierdzili, inspirację stanowił dla nich amerykański serial telewizyjny "Breaking Bad". We wtorek 15 lutego mają odpowiedzieć za swoje czyny przed sądem. Rosyjska prokuratura domaga się kary 21 lat pozbawienia wolności dla starszego ze sprawców i 19 lat więzienia dla drugiego z nich.

Studenci poćwiartowali nauczycieli i rozpuścili zwłoki w kwasie. Po wszystkim urządzili imprezę

Według relacji mediów powołujących się na ustalenia śledczych, w maju 2020 roku dwaj studenci zapukali do drzwi swojego byłego wykładowcy - 58-letniego Wiaczesława Kuźniecowa. Gdy ten otworzył drzwi, pozbawili go przytomności za pomocą chustki namoczonej chloroformem. Zabrali jego dokumenty i duże oszczędności. Następnie pobili i otruli nieprzytomnego mężczyznę. Aby pozbyć się ciała, w wynajmowanym przez siebie mieszkaniu przygotowali specjalne pojemniki wypełnione chemikaliami, w których schowali poćwiartowane wcześniej ciało. Następnie wystawili je na balkon, by z ciało z czasem się rozpuściło. 

Ostrzeżenia NOTAM w okolicy Krymu ogłoszone na połowę lutego przez RosjanBlokada Ukrainy za pomocą rosyjskich NOTAM

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Według informacji "Daily Mirror", mężczyźni przez blisko trzy miesiące przechowywali pojemniki z rozczłonkowanymi częściami ciała na balkonie mieszkania. Jak dodaje rosyjski portal, sąsiedzi skarżyli się na nieustający odór.  

Więcej o: