Wielka Brytania. Książę Karol ponownie zakażony COVID-19. Miał kontakt z królową

Brytyjska królowa Elżbieta II widziała się ze swoim najstarszym synem, księciem Karolem, dwa dni temu, ale nie wykazuje objawów COVID-19 - podały w czwartek brytyjskie media, powołując się na źródła w Pałacu Buckingham.

Wcześniej w czwartek poinformowano, że przeprowadzony rano test na obecność koronawirusa dał u księcia Karola wynik pozytywny, wskutek czego zmuszony on został odwołać wizytę w Winchester i obecnie przebywa w izolacji. Dla 73-letniego następcy tronu to już drugie zakażenie koronawirusem - pierwsze miało miejsce w marcu 2020 roku, ale przebieg choroby był wtedy łagodny.

Nie podano żadnych informacji na temat obecnego stanu zdrowia Karola, ale fakt, że pozytywny wynik miał miejsce podczas rutynowego testu, a odwołanie wizyty nastąpiło w ostatniej chwili, sugeruje, że książę nie miał żadnych objawów. Potwierdzono natomiast, że następca tronu otrzymał trzy dawki szczepionki przeciw COVID-19. Wiadomo także, że 95-letnia Elżbieta II też przyjęła trzy dawki.

W środę wieczorem książę Karol wraz z żoną, księżną Camillą, brał udział w przyjęciu w British Museum na cześć British Asian Trust, organizacji charytatywnej działającej na rzecz zmniejszenia ubóstwa w południowej Azji. Wśród gości byli m.in. minister finansów Rishi Sunak i minister spraw wewnętrznych Priti Patel. U księżnej Camilli przeprowadzony w czwartek rano test na obecność koronawirusa dał wynik negatywny.

Z Londynu Bartłomiej Niedziński (PAP)

Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl

Więcej o: