Wielka Brytania. W samolocie lecącym do USA mogło dojść do gwałtu, zatrzymano jednego z pasażerów

40-letni Brytyjczyk został zatrzymany pod zarzutem gwałtu na kobiecie, do którego miało dojść w klasie biznes podczas lotu z USA do Wielkiej Brytanii. Inni pasażerowie nie reagowali, bo spali - donosi "The Sun".
Zobacz wideo Bielizna, która wykrywa gwałt w czasie rzeczywistym. I powiadamia najbliższych o niebezpieczeństwie

Do gwałtu miało dojść w poniedziałek 31 stycznia, w trakcie lotu z Newark w stanie New Jersey w USA do Londynu. 40-letni Brytyjczyk miał zmusić do seksu 40-letnią rodaczkę. Oboje podróżowali w oddzielnych rzędach w luksusowej klasie biznes. Dziennik "The Sun", powołując się na swoje źródło, podaje, że nie znali się przed lotem, ale w hali odlotów oraz na pokładzie mieli rozmawiać ze sobą i pić razem alkohol. Informacja ta nie została oficjalnie potwierdzona. 

policja (zdjęcie ilustracyjne)Holandia. Śmierć pary Polaków. "Czegoś się bali, przed czymś uciekali"

Policja zatrzymała i wyprowadziła 40-latka z samolotu

Kobieta powiadomiła personel pokładowy, informując, że została zgwałcona, podczas gdy inni pasażerowie spali. Z relacji pracowników linii United Airlines wynika, że "była bardzo zrozpaczona". Personel natychmiast zawiadomił policję. Po lądowaniu na londyńskim lotnisku Heathrow około godz. 6:40 funkcjonariusze weszli na pokład samolotu, aresztowali mężczyznę pod zarzutem gwałtu i wyprowadzili go na zewnątrz.

Więcej wiadomości ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Boris JohnsonReuters: Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson przyleci do Polski

Na lotniskowym posterunku pobrano odciski palców 40-latka i próbkę jego śliny do badań DNA. Policjanci przeszukali także kabinę samolotu. Mężczyzna pozostaje pod nadzorem śledczych, ale został zwolniony do domu w oczekiwaniu na dalsze dochodzenie.

Kobiecie udzielono pomocy psychologicznej. Została już przesłuchana przez wyspecjalizowanych funkcjonariuszy. Brytyjska gazeta pisze, że napaści seksualne w samolotach należą do rzadkości, ale notuje się ich coraz więcej.

Przemoc seksualna

Przemoc seksualna to każdy niechciany kontakt seksualny. Z danych UNICEF wynika, że na całym świecie tego rodzaju przemocy doświadczyło około 15 milionów nastolatek między 15. a 19. rokiem życia, ale tylko 1 procent nastolatek zwraca się z prośbą o pomoc do profesjonalisty. Badania wskazują, że u 80 proc. ofiar gwałtu rozwija się zespół stresu pourazowego (PTSD).

Pamiętaj, jeżeli Ty lub bliska Ci osoba padła ofiarą przemocy seksualnej, pomoc możesz uzyskać, dzwoniąc na Ogólnopolski Telefon dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" - 801 120 002 lub pod numer 112. Więcej informacji >>>

Camilla Parker-Bowles, Królowa Elżbieta II70-lecie panowania Elżbiety II. Królowa wyraża życzenie wobec Kamilli

Więcej o:
Weź udział w dyskusji:
Wielka Brytania. W samolocie lecącym do USA mogło dojść do gwałtu, zatrzymano jednego z pasażerów
Aby skomentować ten i inne artykuły zapraszamy na forum.gazeta.pl