Turcja. Muzaffer jest w izolacji od ponad roku. Wykonano mu już 78 testów, wszystkie pozytywne

14 miesięcy w samoizolacji i 78 wykonanych testów na COVID-19 to koszmar 56-letniego mężczyzny z Turcji. Muzaffer Kayasan zaraził się pod koniec 2020 roku i dalej przebywa na izolacji. - Czuję się tu dobrze, ale nie mogę mieć kontaktu z najbliższymi. To bardzo trudne - powiedział 56-latek tureckim mediom.

U chorego na białaczkę mężczyzny zdiagnozowano koronawirusa w listopadzie 2020 roku. Muzaffer Kayasan trafił wtedy do szpitala, z którego wyszedł po dwóch tygodniach. Po powrocie do domu miał  przebywać na izolacji do momentu wyzdrowienia (negatywnego wyniku testu) - informuje turecka agencja informacyjna Ihlas.

Zobacz wideo "Maseczki stały się talizmanem, który broni nas przed koronawirusem. Ich skuteczność nie ma znaczenia"

Turcja. 14 miesięcy w izolacji

Jak się okazało, mężczyzna przebywa na izolacji od 14 miesięcy. W tym czasie wykonał on 78 testów na obecność koronawirusa - wszystkie wyszły pozytywnie. Oznacza to, że u mężczyzny od ponad roku jest wykrywane zakażenie. Według lekarzy przyczyną może być znaczne obniżenie odporności spowodowane białaczką.

Koronawirus. Nowe zakażenia w Polsce (medycy- zdjęcie ilustracyjne) MZ: 35 960 zakażeń koronawirusem i 286 ofiar śmiertelnych

Mężczyzna zaapelował do władz o znalezienie rozwiązania tej sytuacji. Jak sam podkreśla, przebywanie tak długo w domu ogranicza jego życie towarzyskie i odbija się na jego psychice. - Czuję się tu dobrze, ale nie mogę mieć kontaktu z najbliższymi. To bardzo trudne - powiedział 56-latek tureckim mediom. 

Koronawirus. Testy po każdej wizycie

Protest w Nowej Zelandii Nowa Zelandia. "Konwój wolności" blokuje ulice. Postawiono warunek

Mimo ciągłej izolacji mężczyzna ma sporadyczny kontakt z żoną i jednym z synów. Po każdym spotkaniu członkowie rodziny mają obowiązek przejść testy na obecność COVID-19. Co ciekawe, zawsze wychodzą one negatywne.

Według lekarzy z Turcji może to być rekordowy okres zakażenia koronawirusem.

Więcej o: