Wielka Brytania. Jeździł bez prawa jazdy przez 70 lat. Nigdy nie został zatrzymany przez policję

Brytyjscy funkcjonariusze policji zatrzymali 80-latka na parkingu przy supermarkecie w Bulwell. Okazało się, że mężczyzna od 12 roku życia jeździ bez prawa jazdy. Nigdy też nie ubezpieczał swoich samochodów. Przez 70 lat nie wyszło to na jaw, gdyż nigdy nie został zatrzymany przez policję.

W Wielkiej Brytanii prowadzenie pojazdu bez prawa jazdy wiąże się z karą od trzech do sześciu punktów karnych. W przypadku braku ubezpieczenia samochodu kierowca może zostać skazany na grzywnę - podaje "The Guardian". Co więcej, policja może zajmować pojazdy, które nie są objęte ubezpieczeniem.

Zobacz wideo Knurów. Chciał wjechać do urzędu rowerem, potem kopał w drzwi i rzucał kamieniami. Szuka go policja

Jeździł bez prawa jazdy od 12 roku życia. Został zatrzymany przez policję na parkingu

W środę wieczorem, na parkingu przy jednym z supermarketów w Bulwell w Nottingham, policja zatrzymała 80-letniego kierowcę prowadzącego trzydrzwiowego Mini One. Okazało się, że mężczyzna urodzony w 1938 roku, jeździ bez prawa jazdy od ponad 70 lat, czyli od 12 roku życia, do czego sam się przyznał. Senior nigdy nie zdecydował się również na ubezpieczenie swoich samochodów - podaje BBC.  

Policjanci opisali sprawę 80-latka na Facebooku. "Upewnij się, że twoje dokumenty są w porządku"

Policjanci opisali sprawę 80-letniego kierowcy bez prawa jazdy na Facebooku. "Nie możemy do końca uwierzyć w to, co się wydarzyło. (...) Na szczęście nigdy nie miał wypadku, nie spowodował nikomu obrażeń i nigdy nie spowodował strat finansowych w wyniku stłuczki, gdy jego samochód nie był ubezpieczony!" - czytamy w poście.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Brytyjscy funkcjonariusze wyjaśnili również, w jaki sposób namierzyli mężczyznę. Udało mu się to dzięki kamerom ANPR, czyli systemowi do odczytu tablic rejestracyjnych. "Ze względu na zwiększoną liczbę kamer ANPR w Nottingham, nawet podczas krótkich podróży, prawdopodobnie trafisz w kadr kamery, więc upewnij się, że twoje dokumenty są w porządku… Ponieważ pewnego dnia wpadniesz..." - ostrzegli policjanci.

Siema! Gazeta.pl kolejny już raz gra #JedenDzieńDłużej dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Każde dodatkowe wsparcie dla tej akcji jest bezcenne. Licytujcie i kwestujcie razem z nami!

Więcej o: