USA. W Pittsburgu runął most. Na kilka godzin przed przyjazdem prezydenta Bidena [ZDJĘCIA]

Dziesięć osób zostało lekko rannych, trzy z nich trafiły do szpitala po tym, jak w Pittsburgu w amerykańskim stanie Pennsylwania, runął most.

Jak informują miejscowe media, w momencie katastrofy było na nim kilka samochodów oraz bus. Do zdarzenia doszło na kilka godzin przed przyjazdem prezydenta Joe Bidena, który ma mówić o historycznym planie rozbudowy infrastruktury w tym mieście.

Zobacz wideo Jak Polska chce dozbroić Ukrainę? Ociepa: To jest pytanie z natury wrażliwych

Według doniesień stacji CBS Pittsburgh, tuż przed zawaleniem się mostu było czuć woń gazu ziemnego. W związku z doniesieniami odcięto dostawy gazu w okolicy, ewakuowano domy, mieszkańcy są proszeni o niezbliżanie się do tego rejonu. 

W Pittsburgu w USA runął most. Straż: Był sprawdzany jesienią

Jak poinformowała miejscowa straż pożarna, most był sprawdzany pod względem technicznym jesienią ubiegłego roku. Być może do katastrofy przyczyniła się pogoda, w tym padający, mokry śnieg.

Na zdjęciach zamieszczanych w mediach społecznościowych, widać samochody w ruinie mostu, przykryte także warstwą śniegu.

Według amerykańskiego Departamentu Transportu, w Pennsylvanii są ponad trzy tysiące mostów będących w złym stanie technicznym.

Więcej o: