Rosyjskie myśliwce Su-35 dotarły na Białoruś. "Piloci powitani chlebem i solą"

Wszystkie myśliwce, które wezmą udział w rosyjsko-białoruskich ćwiczeniach wojskowych, znajdują się już na terenie Białorusi. Pilotów powitano chlebem i solą - przekazała agencja Interfax.

"Wielozadaniowe myśliwce Su-35S ze Wschodniego Okręgu Wojskowego Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej, które wezmą udział w sprawdzeniu sił odpowiedzi państwa związkowego, zakończyły relokację na białoruskie lotniska" - czytamy w komunikacie rosyjskiego resortu obrony.

Zobacz wideo Łatuszka: Wojsko białoruskie pracuje z armią rosyjską na terenie Białorusi

"Sojusznicza stanowczość 2022"

18 stycznia Aleksander Fomi, zastępca rosyjskiego ministra obrony poinformował, że w ramach ćwiczeń "Sojusznicza stanowczość 2022" Rosja wyśle 12 myśliwców Su-35 na teren Białorusi. Ćwiczenia mają rozpocząć się 10 lutego.

Żołnierze przy granicy polsko-białoruskiej (zdjęcie ilustracyjne)Śmierć żołnierza na granicy z Białorusią. Jest stanowisko dywizji

"Po zapoznaniu się z trasami lotów w przestrzeni powietrznej nad terytorium Białorusi, załogi myśliwców Su-35S rozpoczną działania z zakresu obrony przestrzeni powietrznej w ramach sprawdzenia wspólnego systemu obrony powietrznej państwa związkowego" - podaje rosyjski resort obrony.

Uroczyste powitanie z orkiestrą wojskową

Alaksandr ŁukaszenkaŁukaszenka zapowiedział wysłanie wojsk na granicę z Ukrainą

Po pokonaniu 8 tys. kilometrów rosyjskie myśliwce wylądowały w bazie sił powietrznych w Baranowiczach. Jak podaje agencja Interfax "rosyjscy piloci byli witani na Białorusi chlebem i solą". W uroczystym powitaniu brała udział orkiestra wojskowa.

Siema! Gazeta.pl kolejny już raz gra #JedenDzieńDłużej dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Każde dodatkowe wsparcie dla tej akcji jest bezcenne. Licytujcie i kwestujcie razem z nami

Więcej o: