Chiny. MSZ apeluje o zachowanie spokoju i powstrzymanie się od eskalacji napięć związanych z Ukrainą

W czwartek odbyła się rozmowa chińskiego ministra spraw zagranicznych z Antonym Blinkenem w sprawie napięć związanych z sytuacją wokół Ukrainy - Chin Wang Yi apeluje o zachowanie spokoju. Blinken także wspiera ideę deeskalacji.

Chińskie MSZ poinformowało, że tematem rozmów telefonicznych chińskiego szefa dyplomacji z amerykańskim sekretarzem stanu były napięcia związane z sytuacją na Ukrainie. Chiński minister MSZ Chin Wang Yi apelował o zachowanie spokoju. Poinformował, że Antony Blinken wspiera ideę deeskalacji i podejmowania działań dyplomatycznych w celu zażegnania konfliktu.

Zobacz wideo Jak ryzyko konfliktu na Ukrainie wpłynie na polską gospodarkę?

Światowe bezpieczeństwo i gospodarka

Prezydent Chin Xi JinpingPrezydent Chin apeluje do Putina, by nie atakował Ukrainy podczas igrzysk

W trakcie rozmowy telefonicznej poruszono również temat ewentualnego wpływu konfliktu na światowe bezpieczeństwo i gospodarkę. Wang Yi miał powiedzieć, że wzmacnianie bezpieczeństwa jednego kraju nie może odbywać się kosztem bezpieczeństwa drugiego, co jest odczytywane jako komentarz dotyczący obaw Rosji o dalsza ekspansję NATO na Wschód.

Antony Blinken po konferencji prasowej"WSJ" ujawnia, co Amerykanie zaproponowali Rosjanom. Polski wątek

Chiny już wcześniej zaapelowały o powrót do realizacji tzw. porozumień mińskich, co zdaniem Pekinu doprowadzi do deeskalacji sytuacji wokół Ukrainy.

"Siema! Gazeta.pl kolejny już raz gra #JedenDzieńDłużej dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Każde dodatkowe wsparcie dla tej akcji jest bezcenne. Licytujcie i kwestujcie razem z nami" - https://allegro.pl/oferta/wylicytuj-metamorfoze-z-avanti24-pl-11739415203

Więcej o: