Wielka Brytania. Książę Andrzej zaprzecza oskarżeniom Virginii Giuffre o molestowanie. Chce rozprawy

Książę Andrzej zaprzeczył, że napastował seksualnie Virginię Giuffre. 38-letnia kobieta oskarża księcia o molestowanie, do którego miało dojść ponad 20 lat temu, na terenie posiadłości miliardera i pedofila Jeffreya Epsteina. Giuffre miała wówczas 17 lat.

9 sierpnia 2021 roku 38-letnia Virginia Giuffre złożyła w sądzie w Nowym Jorku pozew przeciwko księciu Andrzejowi. Kobieta przekonuje, że była napastowana seksualnie przez księcia w 2001 roku - miała wtedy 17 lat. Do molestowania dziewczyny miało dochodzić w Londynie, Nowym Jorku i na prywatnej wyspie (w grupie Wysp Dziewiczych) nieżyjącego amerykańskiego finansisty i pedofila Jeffreya Epsteina.

Zobacz wideo Mężczyzna sięgnął nastolatce pod spódnicę i zrobił zdjęcie. Został aresztowany

Książę Andrzej zaprzecza, że wykorzystywał seksualnie Virginię Giuffre

Książę Andrzej zaprzeczył, że dopuścił się zarzucanych mu czynów i domaga się udziału ławy przysięgłych w procesie sądowym o wykorzystywanie seksualne Virginii Giuffre. Tak wynika z dokumentów, które prawnicy księcia złożyli w nowojorskim sądzie - przekazał "The Guardian". "Książę Andrzej niniejszym domaga się procesu przed ławą przysięgłych w sprawie wszystkich powództw podniesionych w skardze" - napisali prawnicy księcia. Oświadczenie zostało złożone w ramach trwającego postępowania przeciwko księciu Yorku.

Przeczytaj więcej podobnych informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl. 

W dokumencie złożonym w sądzie pojawiło się 12 argumentów, które miały przekonać sąd o tym, że pozew powinien zostać odrzucony. Wśród nich wymieniono m.in. to, że Giuffre jest rezydentką Australii, że od zdarzenia minęło wiele czasu oraz że zrezygnowała ona z prawa do złożenia pozwu po podpisaniu 13 lat temu ugody z Epsteinem, która to ugoda została ujawniona 3 stycznia. Dokument został opublikowany w ramach postępowania cywilnego, które Virginia wytoczyła przeciwko Andrzejowi. Mimo to sąd uznał, że brytyjski książę będzie musiał odpowiadać przed sądem.

Protest antyszczepionkowców na placu przed Zgromadzeniem Narodowym w Sofii Szturm antyszepionkowców na budynek bułgarskiego parlamentu. Starcia z policją

Książę, aby pokryć koszty sądowe, planuje pilnie sprzedać domek w Szwajcarii - podał brytyjski tabloid "Daily Mirror". Zdaniem dziennika Elżbieta II nie zamierza wspomóc finansowo swojego syna. 

Książę Andrzej stracił tytuł i stopnie wojskowe

Po 61 latach książę Andrzej stracił tytuł Jego Królewskiej Wysokości. Oznacza to, że został całkowicie usunięty z oficjalnego życia rodziny królewskiej. Książę stracił także stopnie wojskowe. Dodatkowo nie może już patronować organizacjom - dotąd patronatem objął ich aż 200.  

Virginia Roberts Giuffre Virginia Giuffre oskarża księcia Andrzeja. Apeluje też do Brytyjczyków

"Za zgodą królowej powiązania wojskowe i patronaty królewskie księcia Yorku zostały zwrócone królowej. Książę Yorku nie będzie podejmował żadnych obowiązków publicznych i broni tej sprawy [o napaść seksualną - red.]  jako obywatel prywatny" - czytamy w oficjalnym komunikacie brytyjskiej rodziny królewskiej

>>>>> Siema! Gazeta.pl kolejny już raz gra #JedenDzieńDłużej dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Każde dodatkowe wsparcie dla tej akcji jest bezcenne. Licytujcie i kwestujcie razem z nami! 

Więcej o: