Rosja. Aleksiej Nawalny trafił na listę terrorystów i ekstremistów

Aleksiej Nawalny został wpisany na listę terrorystów i ekstremistów przez Rosyjską Służbę Finansowego Monitoringu. Wcześniej na listę trafili jego współpracownicy - m.in. Iwan Żdanow i Leonid Wołkow.

Internetowa baza przygotowana przez Rosyjską Służbę Finansowego Monitoringu zawiera listę osób, które według władz rosyjskich są zaangażowane w działania wspierające organizacje "terrorystyczne lub ekstremistyczne".

Zobacz wideo Czy czeka nas atak Rosji na Ukrainę? Kwaśniewski: Sytuacja z Ukrainą jest trudna

Rosja. Aleksiej Nawalny na liście terrorystów i ekstremistów

Rosyjska Służba Finansowego Monitoringu wpisała Aleksieja Nawalnego na listę terrorystów i ekstremistów. Znalezienie się na liście, prowadzonej przez rosyjskie służby finansowego monitoringu, skutkuje blokadą kont bankowych, kart płatniczych oraz uniemożliwia dokonywanie przelewów.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl. 

Protesty w Kazachstanie Kazachstan. Ponad 2 600 żołnierzy z poradzieckiej ODKB tłumi zamieszki

Na rosyjskiej "czarnej liście" poza Aleksiejem Nawalnym od stycznia znajdują się także jego dwaj bliscy współpracownicy - Iwan Żdanow i Leonid Wołkow. Obaj w ubiegłym roku opuścili Rosję, obawiając się aresztowania. Jak podało radio Echo Moskwy, na liście terrorystów i ekstremistów są jeszcze co najmniej 22 inne osoby - z czego 12 z nich to aktywiści powiązani z Nawalnym - informuje "The Moscow Times".

Rosja. Moskiewski rząd zdelegalizował organizacje Nawalnego

Rosyjskie sądy w zeszłym roku zdelegalizowały regionalne biura polityczne Nawalnego, a także jego Fundację Antykorupcyjną (FBK) i oceniły je jako "ekstremistyczne". Od tego czasu dziesiątkom doradców Nawalnego i byłym koordynatorom regionalnym postawiono zarzuty kryminalne. Większość z jego dawnych współpracowników uciekła z Rosji i obecnie żyje na wygnaniu.

Aleksiej Nawalny Putin pytany o Nawalnego. "O czym tu mówić? Świadomie chciał być zatrzymany"

*****

Siema! Gazeta.pl kolejny już raz gra #JedenDzieńDłużej dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Każde dodatkowe wsparcie dla tej akcji jest bezcenne. Licytujcie i kwestujcie razem z nami.

Więcej o: