Brian Laundrie przyznał się do zamordowania Gabby Petito. Znaleziono notes z jego ostatnimi zapiskami

Na mokradłach nieopodal miejsca, gdzie znaleziono ciało Briana Laudrie, odkryto jego notes. W zapiskach 23-latek przyznał się do zabicia swojej dziewczyny. Choć przebieg wydarzeń wydawał się służbom dosyć oczywisty po odnalezieniu obu ciał, FBI po raz pierwszy otwarcie obwiniło mężczyznę za śmierć Gabby Petito.

20 października służby poinformowały, że w rezerwacie Carlton (Floryda), na terenie poszukiwań zbiegłego Briana Laundrie, podejrzewanego o zabójstwo 22-letniej Amerykanki Gabby Petito, znaleziono ludzkie szczątki. Obok nich znajdował się plecak z rzeczami należącymi prawdopodobnie do poszukiwanego mężczyzny.

Teraz FBI ujawniło, że na mokradłach znaleziono również notatnik, w którym Laundrie napisał, że jest odpowiedzialny za tragiczną śmierć Gabby. Służby nie ujawniły treści SMS-ów, ale podano, że "czas i okoliczności, w jakich wiadomości były wysyłane, wskazuje, że Laundrie chciał zmylić służby, sprawiając wrażenie, że kobieta żyje".

Poza mężczyzną nie wskazano nikogo poza mężczyzną, kto miałby jakikolwiek udział w zbrodni. Służby podziękowały za tysiące wskazówek, które nadsyłano policji i FBI. "Opinia publiczna odebrała nieocenioną rolę w śledztwie" - podano. 

Śmierć Gabby Petito. 22-latka została uduszona

22-letnia Gabby Petito zaginęła w trakcie podróży kamperem, w którą para wyruszyła w lipcu 2021 r. z North Port na Florydzie. Przebieg podróży relacjonowali w mediach społecznościowych. Ostatnie zdjęcie z wyprawy Petito opublikowała pod koniec sierpnia. Wtedy też po raz ostatni skontaktowała się z rodziną.

Więcej informacji ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

1 września Brian Laundrie wrócił kamperem do swojego domu, ale nie było przy nim jego narzeczonej. 11 września rodzina młodej kobiety zgłosiła jej zaginięcie. Niedługo potem odnaleziono zwłoki 22-latki, która, jak się okazało, została uduszona. W międzyczasie zniknął sam Laundrie. Nie oskarżono go o uduszenie narzeczonej - policja oficjalnie szukała go w związku z niedozwolonym użyciem kart płatniczych, które należały do zmarłej blogerki. Z sekcji zwłok wynika, że Gabby zmarła około 3-4 tygodnie przed znalezieniem jej ciała.

Zobacz wideo Czy wiesz, co zrobić, gdy zaginie ktoś bliski?

Policja opublikowała materiały, z których wynika, że w trakcie podróży między parą dochodziło do kłótni. Zostali nawet zatrzymani w związku z doniesieniem dotyczącym przemocy domowej. Oboje przyznali się, że doszło do rękoczynów, a na twarzy Briana widoczne były zadrapania, dlatego uznano, że to wobec niego stosowano przemoc. 12 października koroner przekazał jednak, że to 22-latka była ofiarą.

Gdzie szukać pomocy? 

Doświadczasz przemocy domowej? Szukasz pomocy? Możesz zgłosić się na przykład do Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia". Bezpłatna infolinia czynna jest całodobowo pod numerem telefonu 800 12 00 02. Więcej informacji znajdziesz na tej stronie. Jeśli występuje zagrożenie życia - dzwoń na numer alarmowy 112.

Jeśli w związku z myślami samobójczymi lub próbą samobójczą występuje zagrożenie życia, w celu natychmiastowej interwencji kryzysowej, zadzwoń na policję pod numer 112 lub udaj się na oddział pogotowia do miejscowego szpitala psychiatrycznego.

Jeśli potrzebujesz rozmowy z psychologiem, możesz skorzystać z Kryzysowego Telefonu Zaufania - 116 123. Na stronie liniawsparcia.pl znajdziesz też listę organizacji prowadzących dyżury telefoniczne specjalistów z zakresu zdrowia psychicznego, pomocy dzieciom i młodzieży czy ofiarom przemocy.

Więcej o: