Ghana. Potężny wybuch ciężarówki po zderzeniu z motocyklem. 17 osób zabitych i 59 rannych [WIDEO]

Władze Ghany poinformowały o eksplozji ciężarówki przewożącej materiały górnicze, do której doszło po zderzeniu z motocyklem. Co najmniej 17 osób zginęło, a 59 zostało rannych. Wybuch ciężarówki zniszczył część miasta w zachodniej Ghanie. Zrujnowanych jest ponad 500 budynków.

Do zderzenia ciężarówki przewożącej górnicze materiały wybuchowe z motocyklem doszło w czwartek około południa w pobliżu miasta Bogoso - 300 km na zachód od stolicy kraju, Akry - informuje BBC.

Zobacz wideo Atak kwasem w Kaliszu. Policja prosi o pomoc w rozpoznaniu mężczyzny

Ghana. Tragiczne skutki wybuchu ciężarówki. 500 budynków zniszczonych

wyniku wybuchu w niewielkim mieście Apiate położonym niedaleko górniczego miasta Bogoso zniszczonych zostało ponad 500 budynków. Lokalne władze poinformowały o znalezieniu 17 ciał. Prawie 60 osób - w tym pięcioletnie dziecko w stanie zagrażającym życiu - zostało przetransportowanych do szpitali.

W sieci pojawiły się zdjęcia udostępnione przez lokalne media, na których widać czarny dym unoszący się nad zniszczonymi budynkami i rozrzuconymi gruzami. Pokazują również poszkodowanych, którzy błagają o pomoc. Filmy z kolei dokumentują sam moment wybuchu oraz rozmiar zniszczeń.

PakistanPakistan. Burza śnieżna zabiła 21 osób. Ogłoszono stan klęski żywiołowej

Eksplozja w Apiate. Prezydent Ghany: Niefortunny i tragiczny incydent

Jak podaje BBC, prezydent Ghany Nana Akufo-Addo poinformował o przyłączeniu się wojska do akcji ratunkowej, aby pomogło opanować sytuację, a krajowa agencja zarządzania katastrofami otrzymała zadanie dostarczenia mieszkańcom natychmiastowej pomocy. Ludzie zostali ewakuowani. Policja wezwała również pobliskie miasta do "otworzenia swoich sal lekcyjnych, kościołów itp., aby pomieścić ocalałych".

Rząd poinformował też o wysłaniu zespołu policyjnych i wojskowych ekspertów, aby "uniknąć drugiej eksplozji" i zabezpieczyć miejsce zdarzenia.

Pożar hotelu Ostrów WielkopolskiOstrów Wielkopolski. Płonie zabytkowy hotel Villa Royal [WIDEO]

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl

"To naprawdę smutny, niefortunny i tragiczny incydent. W imieniu rządu składam głębokie kondolencje rodzinom zmarłych i życzę rannym szybkiego powrotu do zdrowia." - napisał prezydent Nana Akufo-Addo na Twitterze.

Więcej o: