Wybuch trzech zbiorników z paliwem w Abu Zabi. Są zabici. Policja: Możliwy atak dronów

W Abu Zabi, stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich, eksplodowały trzy zbiorniki z paliwem. Policja podejrzewa, że wybuch może być efektem ataku dronów. Zginęły trzy osoby, sześć zostało rannych.
Zobacz wideo Ghina była w Bejrucie w trakcie eksplozji. Później zajęła się pomocą poszkodowanym

Według ustaleń policji z Abu Zabi podpalacze użyli dronów do podłożenia ognia. Urządzenia spadły w pobliżu zbiorników, co wywołało pożar i wybuchy. Na miejsce zdarzenia skierowano odpowiednie służby i władze. Rozpoczęło się też dochodzenie w sprawie przyczyn i okoliczności pożaru.

W wyniku eksplozji zginęły trzy osoby. To obywatel Pakistanu i dwaj Hindusi. Sześć osób natomiast odniosło obrażenia lekkie i średnie, ich stan nie zagraża życiu.

Więcej informacji na stronie głównej Gazeta.pl

Kazachstan. Siły bezpieczeństwa krwawo tłumią antyrządowe protestyKazachstan. Nie usłyszał nakazu zatrzymania. Zginęła cała rodzina

Do ataku przyznał się ruch Huti

Niewielki pożar miał miejsce także na budowie na międzynarodowym lotnisku w Abu Zabi.

Do ataku przyznał się ruch Huti z Jemenu. Ruch ma charakter polityczno-militarny i skupia szyickie plemiona zamieszkujące północno-zachodni Jemen. Niektóre kraje, w tym ZEA, uznają ją za organizację terrorystyczną. Od 2014 roku Huti toczą wojnę domową z siłami prezydenta Jemenu.

USA. Uzbrojony napastnik wziął zakładników w synagodzeUSA. FBI zidentyfikowało sprawcę aktu terrorystycznego w Teksasie

Więcej o: