USA. Służby weszły do synagogi w Teksasie. Zakładnicy uwolnieni, porywacz nie żyje

Mężczyzna, który wziął jako zakładników cztery osoby w synagodze w Teksasie, nie żyje. Poinformował o tym szef miejscowej policji po uwolnieniu jeńców. - Grupa ratująca zakładników włamała się do synagogi - przekazał na konferencji prasowej szef policji w Colleyville, Michael Miller. - Podejrzany nie żyje - poinformował.

Wcześniej gubernator Greg Abbott stanu informował, że przetrzymywane przez napastnika osoby są zdrowe i bezpieczne. 

"Modlitwy były skuteczne. Wszyscy zakładnicy są żywi i bezpieczni" - stwierdził Abbott na Twitterze.

Teksas. Uzbrojony mężczyzna wziął zakładników w synagodze. Porywacz nie żyje

Amerykańskie media cytują osoby mieszkające w okolicy synagogi. Według nich w pewnym momencie padły strzały. "Washington Post" podał informację, że napastnik został zatrzymany podczas akcji służb specjalnych. Przed wkroczeniem do budynku synagogi służb, jeden z zakładników został uwolniony. FBI potwierdziło, że doszło do strzelaniny, ale nie zdradza szczegółów. Wiadomo, że służby zidentyfikowały mężczyznę, nie są jednak na razie podawane jego dane. 

Zobacz wideo Pytanie, na które nie umie odpowiedzieć infolinia Polskiego Ładu" [Q&A]

Przed południem czasu lokalnego w synagodze w miejscowości Colleyville odbywało się transmitowane w internecie nabożeństwo szabasowe. W pewnym momencie spoza kamery rozległ się głos mężczyzny. Krzyczał on o śmierci i o złamanej umowie. Groził, że ma ze sobą ładunek wybuchowy. Osoby, które oglądały nabożeństwo, powiadomiły policję. Na miejsce przybyły także oddziały specjalne i negocjatorzy FBI.

Miejsce zdarzenia - Colleyville w TeksasieUSA. Uzbrojony napastnik wziął zakładników w synagodze

Według nieoficjalnych informacji napastnik wziął czwórkę zakładników, w tym rabina. Dokładny motyw działania sprawcy nie jest znany. Według świadków domagał się on uwolnienia pochodzącej z Pakistanu neurobiolożki Aafii Siddiqui, która odsiaduje w Teksasie wyrok 86 lat więzienia za atak na amerykańskich żołnierzy podczas zatrzymania w Afganistanie. Napastnik nazywał kobietę "siostrą".

Joe BidenUSA. SN unieważnił rozporządzenie Bidena ws. szczepień pracowników

Więcej o:
Weź udział w dyskusji:
USA. Służby weszły do synagogi w Teksasie. Zakładnicy uwolnieni, porywacz nie żyje
Aby skomentować ten i inne artykuły zapraszamy na forum.gazeta.pl